Centrum DER-MED Facebook Instagram

5 HITÓW medycyny estetycznej 2020! Jakie zabiegi wybierali nasi pacjenci? Katowice

5 HITÓW medycyny estetycznej 2020! Jakie zabiegi wybierali nasi pacjenci? Katowice

Owszem, jest to istotny element, lecz nie można lekceważyć także innych aspektów, takich jak czynniki zdrowotne – zarówno dotyczące zdrowia somatycznego, jak i psychicznego. Jakie zabiegi królowały wśród pacjentów i pacjentek naszego Centrum DER-MED w 2019 roku?

 

 

Gdy powieki potrzebują pomocy – blefaroplastyka

 

Jednym z zabiegów, które skutkują nie tylko fantastycznymi efektami wizualnymi, lecz także wpływają na polepszenie zdrowia i komfortu pacjentów, jest laserowa korekcja opadających powiek, która inaczej nazywa się blefaroplastyką. Po pierwsze, osoby borykające się z nadmiarem skóry w obszarze górnych powiek wyglądają na znacznie bardziej zmęczone i starsze niż są w rzeczywistości. Po drugie, problem ten może poważnie ograniczać pole widzenia, co jest nie tylko nieprzyjemne, ale i niebezpieczne.

Na ratunek przychodzi laser frakcyjny – Xide CO2, a dzięki niemu trwałe pozbycie się nadmiaru skóry powiek. Zabiegi przeprowadzane przy użyciu tego typu sprzętu są bezpieczniejsze niż tradycyjne leczenie chirurgiczne – duża rolę odgrywa w tym nie tylko jakość naszych urządzeń, lecz także profesjonalne przygotowanie okulistów i chirurgów, którzy się tym zajmują. Wiążą się też z mniejszym ryzykiem powikłań oraz krótkim czasem rekonwalescencji, co jest niezwykle ważne dla naszych pacjentów. 

 

Podstawa leczenia? Profilaktyka! Postaw na videodermatoskopię

 

Bardzo cieszymy się z faktu, że nasi pacjenci i pacjentki świadomie podchodzą do troski o swoje zdrowie i korzystają z możliwości badań profilaktycznych, jakie im proponujemy. Mowa m.in. o profilaktyce raka skóry. Czerniak jest szczególnie niebezpieczną zmianą nowotworową, która potrafi rozwinąć się szybko, nieraz początkowo nie dając szczególnych objawów, by następnie wywoływać liczne przerzuty. Najlepszą profilaktyką w tym kierunku jest videodermatoskopia FotoFinder.

Jest to badanie komputerowe, które w bardzo precyzyjny sposób pozwala przeprowadzić diagnostykę zmian skórnych – zarówno tych łagodnych, jak i złośliwych, o których mowa wyżej. Stosowane przez nas urządzenie umożliwia dostrzeżenie zmian, które w inny sposób nie mają szansy być wykryte. 

Co ważne, jeśli jakiekolwiek znamię budzi Twój niepokój, jak najszybciej udaj się do specjalisty! Szybkie zdiagnozowanie tego typu nieprawidłowości znacznie zwiększa skuteczność ewentualnego leczenia.

Co warto wiedzieć o videodermatoskopii?

  • jest bezbolesna
  • wynik otrzymuje się od razu
  • nie wymaga specjalnego przygotowania
  • można przeprowadzić ją u każdego, także u dzieci

 

Pożegnaj tkankę tłuszczową i cellulit – liposukcja Body Jet

 

Liposukcja kolejny rok z rzędu była hitem wśród pacjentów – od wielu lat jest najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, co tylko świadczy o zadowoleniu z jej efektów. W naszym katowickim Centrum DER-MED korzystamy z jedynego na świecie urządzenia, które liposukcję wykonuje metodą roztworu wodnego WAL – Body Jet. Dzięki tego typu technice osiągamy nie tylko spektakularne efekty, lecz także otrzymujemy odessane komórki tłuszczowe w niemal nienaruszonym stanie. Wydawać by się mogło, że nie ma to żadnego znaczenia, lecz jest to błędne myślenie! Materiał ten jest bowiem znakomitym naturalnym wypełniaczem, co pozwala np. powiększyć piersi. Stąd też często liposukcję Body Jet łączymy z innymi zabiegami i pomagamy pacjentom kompleksowo zająć się ciałem – jedna sesja, a tyle zmian!

Co istotne, zabieg liposukcji wykonują u nas doświadczeni chirurdzy, a stosowane znieczulenie sprawia, że niemalże żaden dyskomfort nie jest przez pacjenta lub pacjentkę odczuwany. Kuracja nie wiąże się też z długim okresem rekonwalescencji, co szybko pozwala na nowo cieszyć się swoim ciałem!

 

Laserowe zamykanie naczynek – problem z głowy!

 

Nieustannie zauważamy także popularność laseroterapii, która ma na celu zamknięcie naczynek. Jest to istotne, ponieważ problem rozszerzonych naczynek dotyczyć może wszystkich – niezależnie od wieku czy płci. Zwykle są to zmiany pojawiające się na twarzy i nogach, czyli takich obszarach ciała, które są widoczne, co nieraz wiąże się z dyskomfortem także na podłożu emocjonalnym. Na szczęście dolegliwość tę można łatwo i na trwałe usunąć, w czym pomaga laser Alma Harmony XL PRO. Warto wiedzieć:

  • jest to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny
  • nie pozostawia blizn
  • trwa około 15-30 minut
  • parametry lasera dostosowywane są do indywidualnych potrzeb pacjenta lub pacjentki
  • efekty widoczne są już po jednej sesji, lecz zwykle potrzebne jest kilka zabiegów – wykonuje się je w czterotygodniowych odstępach
  • laser zamykający naczynia można wykorzystać także do kuracji innych problemów, np. rumienia czy różnego rodzaju przebarwień.

Lecznicze działanie osocza bogatopłytkowego – mezoterapia

 

Wyjątkowym rodzajem mezoterapii jest tzw. wampirzy lifting, którego nazwa nie brzmi może zachęcająco, lecz niewątpliwie odnoszone dzięki niemu rezultaty wszystko wynagradzają. Jest to bowiem jeden z najskuteczniejszych rewitalizujących skórę zabiegów. Stymuluje syntezę kolagenu, czyli białka odpowiadającego za jakość naszej skóry, pobudza procesy naprawcze i co ważne, hamuje dalsze procesy starzenia się naszego ciała. 

Co istotne, jest to zabieg szczególnie polecany osobom, które mają skłonność do alergii. Podane pacjentowi osocze bogatopłytkowe pochodzi od niego samego, co sprawia, że nie występuje tu ryzyko odrzucenia materiału czy innych niespodziewanych reakcji. Niewątpliwie jest to ważny argument dla naszych pacjentów i pacjentek, którzy chętnie korzystają z tego typu mezoterapii, a widząc rezultaty, wcale się temu nie dziwimy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wspomnianych tu zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, umów się na konsultację w naszym Centrum DER-MED w Katowicach: https://katowice.dermed.pl/pl/kontakt/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice