Centrum DER-MED Facebook Instagram

Alternatywa dla liposukcji – 3 Nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające Katowice

Alternatywa dla liposukcji – 3 Nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające Katowice

Na temat odchudzania powstało już tak wiele książek, poradników, że ciężko naprawdę stwierdzić, która z kolejnych metod jest skuteczna. Dietetycy, trenerzy wiele obiecują. Tymczasem bezbolesne, szybkie pozbycie się tłuszczu to marzenie wielu kobiet, a uparty tłuszcz to trudny wróg. Są na szczęście metody, które pomogą w tej nierównej walce.

Liposukcja

Liposukcja od lat jest bardzo popularną metodą usuwania nadmiaru tkanki podskórnej. To bardzo skuteczna i bezpieczna metoda, która nadal jest udoskonalana, ale ciągle to zabieg inwazyjny. Nie każdy jest gotowy na taki krok. Dlatego od lat rośnie zainteresowanie równie skutecznymi, minimalnie inwazyjnymi metodami wyszczuplania i modelowania sylwetki.

Jakie są nieinwazyjne metody wyszczuplające?

Jeśli pomimo ćwiczeń, diety, zdrowego trybu życia dalej zauważasz na swoim ciele wałeczki tłuszczu tzw. oporny tłuszcz (ang. stubborn fat) Medycyna estetyczna ma dla Ciebie kilka bardzo skutecznych metod usuwania tłuszczu.

Kriolipoliza CoolTech

Kriolipoliza CoolTech to mało inwazyjny, a bardzo skuteczny zabieg pozwalający na usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej. Można go wykonać na podbródku, brzuchu, ramionach, udach czy boczkach.

Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa schładzana jest do ujemnej temperatury. Temperatura jest stale kontrolowana. Takie działanie powoduje uszkodzenie tkanki tłuszczowej na obszarze zabiegowym. Następnie uszkodzona tkanka jest usuwana z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych.

Podczas zabiegu skórę przed odmrożeniem chroni specjalna membrana, dlatego zabieg jest bardzo bezpieczny.

Efektem końcowym zabiegu jest: zmniejszenie obwodu danej partii ciała – brzucha, boczków, talii, ud, ramion.

Fala uderzeniowa

Zabieg falą akustyczną (zwaną także uderzeniową) wykorzystujemy do trzech celów:

  • Rozbicia tkanki tłuszczowej,
  • zniwelowania lub zmniejszenia cellulitu,
  • oraz jako profilaktykę dla młodej skóry.

Fala uderzeniowa rozbija skumulowaną tkankę tłuszczową. Dzięki temu wzrasta przepuszczalność błony komórkowej i uwalniają się z wnętrza komórki wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu. Następnie zostają wydalone w naturalnym procesie metabolicznym.

Działanie fali akustycznej nie tylko pozwala rozbić tkankę tłuszczową. Kolejnym jej efektem jest pobudzenie komórek do regeneracji, co przekłada się na wygląd i napięcie skóry.

Endermologie LPG Alliance oraz Integral

Wykorzystuje się tu specjalne rolki masujące oraz zjawisko próżni. Siła masażu oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną. W efekcie pobudzone do pracy komórki rozpoczynają proces usuwania nadmiernej ilości tłuszczu z tkanki, co prowadzi do jej zmiękczenia i wygładzenia np. cellulitu. Podczas zabiegu Endermologie dochodzi także do pobudzenia fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu. Efektem tego jest jędrna i gładka skóra.

Masaż Endermologie LPG nie tylko ujędrni i wymodeluje sylwetkę, ale pozwala się zrelaksować i sprawić, że wygląda się lepiej, zdrowiej i młodziej.

Którą metodę wybrać?

Jak widać, medycyna estetyczna ma kilka metod, które pomogą usunąć tak niechciany tłuszcz. Każda z nas jest inna, ma inne potrzeby, inne oczekiwania i wymagania. Warto jest się umówić się na konsultację ze specjalistą. Jeśli walczysz z tłuszczykiem, np. w okolicy brzucha, bioder, ud czy podbródka, specjalista dobierze metodę do Twoich potrzeb i Twojego problemu.

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice