Centrum DER-MED Facebook Instagram

Botoks – zastosowanie w medycynie estetycznej czyli BOTOKS’ujemy zmarszczki Katowice

Botoks – zastosowanie w medycynie estetycznej czyli BOTOKS’ujemy zmarszczki Katowice

Zabieg w kategoriach:

Medycyna estetyczna Botoks – zastosowanie w medycynie estetycznej czyli BOTOKS’ujemy zmarszczki Katowice

Botoks większości z nas kojarzy się przede wszystkim z tymi zabiegami, które mają na celu odmłodzenie oraz pozbycie się pierwszych oznak starzenia. Choć znajduje zastosowanie również w neurologii czy okulistyce, zdecydowanie najczęściej spotykamy go w medycynie estetycznej. Oznaki starzenia prędzej czy później pojawiają się u każdego z nas, wówczas dobrym pomysłem może okazać się zabieg z użyciem botoksu. Czym jednak jest botoks oraz jakie efekty pozwala osiągnąć? Dowiesz się w artykule!

Spis treści:

  • Czym jest botoks i czy jest bezpieczny?
  • Toksyna botulinowa i jej zastosowanie w medycynie estetycznej
  • Jakie efekty pozwala osiągnąć botulina?

Czym jest botoks i czy jest bezpieczny?

 

Botoks to inaczej toksyna botulinowa oraz botulina. Zalicza się go do jednych z naturalnych trucizn, która w odpowiednich dawkach wykorzystywana w medycynie estetycznej pozwala osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. Działanie botoksu polega głównie na blokowaniu impulsów nerwowych, jednak pamiętajmy, że pozwala walczyć nie tylko ze zmarszczkami i utratą jędrności skóry, ale także nadpotliwością, migrenami, zezem czy nadreaktywnym pęcherzem. Botoks ma przede wszystkim właściwości przeciwzmarszczkowe, dlatego też świetnie sprawdza się w walce z tym problemem.

 

Toksyna botulinowa i jej zastosowanie w medycynie estetycznej

 

Zabiegi z użyciem botoksu są bezpieczne i skuteczne, pozwalają szybko pozbyć się zmarszczek. Wstrzykiwanie botoxu nie jest nawet bolesne – większość pacjentów opisuje to doświadczenie jako zwykłe ukłucie. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, poprzedza go jedynie okład lodem, który niweluje ewentualny dyskomfort, ale także zmniejsza opuchliznę, która może pojawić się po zabiegu. Po zabiegu naturalne jest, że skóra jest zasiniona i czerwona. Objawy te jednak szybko ustępują, a rekonwalescencja po zabiegu trwa maksymalnie kilka dni. Pacjent może wrócić do codziennych obowiązków w ciągu kilku dni. Musi jednak unikać schylania się i leżenia przez około 4 godziny, a także powinien zrezygnować z jazdy samolotem czy nurkowania na około 48 godzin – powoduje to różnicę ciśnień.

 

Sam zabieg nie trwa wcale długo i polega na wykonaniu kilku wstrzyknięć domięśniowo przy pomocy bardzo cienkiej igły. Oczywiście efekty zabiegu mogą nie być takie same dla każdej osoby, każdy organizm jest inny i może zareagować nieco inaczej. Z tego też powodu istotna jest konsultacja przed zabiegiem, która pozwoli omówić wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu, a także wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

 

Jakie efekty pozwala osiągnąć botulina?

 

Efekty, jakie możemy osiągnąć dzięki botoksowi to przede wszystkim korekcja zmarszczek:

  • mimicznych okolicy oczu (kurze łapki), 
  • mimicznych pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka),
  • mimicznych poprzecznych czoła, 
  • tzw. zmarszczek palacza,
  • wokół ust, podniesienie kącików.

 

Efekty zabiegu utrzymują się od trzech do nawet sześciu miesięcy. Jeśli chcemy je utrwalić, musimy wiedzieć, że konieczne jest powtarzanie zabiegu. Długoterminowe efekty są możliwe do osiągnięcia jedynie przy regularnych zabiegach. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach, jednak rzeczywiste i ostateczne rezultaty osiągniemy po około 2 tygodniach. Im więcej zabiegów zostanie wykonanych, tym dłużej efekt będzie się utrzymywał. 

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2021 Centrum DER-MED Katowice