Centrum DER-MED Facebook Instagram

Botoks Katowice – zastosowanie w medycynie estetycznej czyli BOTOKSujemy zmarszczki Katowice

Botoks Katowice – zastosowanie w medycynie estetycznej czyli BOTOKSujemy zmarszczki Katowice

Zabieg w kategoriach:

Medycyna estetyczna Botoks Katowice – zastosowanie w medycynie estetycznej czyli BOTOKSujemy zmarszczki Katowice

Tagi:

Botoks Katowice Botox Katowice Botoks w Katowicach

Botoks większości z nas kojarzy się przede wszystkim z tymi zabiegami, które mają na celu odmłodzenie oraz pozbycie się pierwszych oznak starzenia. Choć znajduje zastosowanie również w neurologii czy okulistyce, zdecydowanie najczęściej spotykamy go w medycynie estetycznej. Oznaki starzenia prędzej czy później pojawiają się u każdego z nas, wówczas dobrym pomysłem może okazać się zabieg z użyciem botoksu. Czym jednak jest botoks oraz jakie efekty pozwala osiągnąć? Dowiesz się w artykule! Zapraszamy do przeczytania, a później umówienie się na wizytę, na botoks w Centrum DER-MED w Katowicach.

Botoks Katowice – gdzie wykonać?

Botoks w Katowicach najlepiej oczywiście wykonać u nas – w Centrum DER-MED w Katowicach 🙂 Wpisując w wyszukiwarkę botoks Katowice jesteśmy jednym z pierwszym wyników wyszukiwania. W dużej mierze dzięki wieloletniemu doświadczeniu w podawaniu botoksu, wielu pozytywnym opiniom i zadowolonym Klientom.

Botoks Katowice

Spis treści:

 • Botoks – wprowadzenie
 • Czym jest botoks i czy jest bezpieczny?
 • Botoks i jej zastosowanie w medycynie estetycznej
 • Jakie efekty pozwala osiągnąć botoks?
 • Mniej znane zastosowanie botoksu
 • Co dodatkowo oprócz botoksu?

Botoks – wprowadzenie

Gdyby ktoś kiedyś wynalazł eliksir młodości, byłby chyba jednym z najbardziej rozchwytywanych ludzi na świecie. Wszyscy chcieliby posiąść tą tajemną wiedzę jak na zawsze pozostać młodym i pięknym.

Chociaż to kiedy skóra zaczyna się starzeć zapisane jest w genach, dostajemy w spadku po naszych rodzicach i dziadkach, to nie ma co opierać się tylko na genach, już dziś warto podjąć walkę ze zmarszczkami.

Nie ma kobiety, która przyznała by się, że lubi swoje zmarszczki, można się z nimi pogodzić, ale można też się nim przeciwstawić.

Odkąd w XX wieku pojawiła się medycyna estetyczna – nowa dziedzina medycyny, wraz z nią pojawił się nowy preparat – botoks (czyli w nomenklaturze medycznej toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany).

Czym jest botoks i czy jest bezpieczny?

Botoks to inaczej toksyna botulinowa oraz botulina. Zalicza się go do jednych z naturalnych trucizn, która w odpowiednich dawkach wykorzystywana w medycynie estetycznej pozwala osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. Działanie botoksu polega głównie na blokowaniu impulsów nerwowych, jednak pamiętajmy, że pozwala walczyć nie tylko ze zmarszczkami i utratą jędrności skóry, ale także nadpotliwością, migrenami, zezem czy nadreaktywnym pęcherzem. Botoks ma przede wszystkim właściwości przeciwzmarszczkowe, dlatego też świetnie sprawdza się w walce z tym problemem.

Botoks i jego zastosowanie w medycynie estetycznej

Zabiegi z użyciem botoksu są bezpieczne i skuteczne, pozwalają szybko pozbyć się zmarszczek. Wstrzykiwanie botoksu nie jest nawet bolesne – większość pacjentów opisuje to doświadczenie jako zwykłe ukłucie. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, poprzedza go jedynie okład lodem, który niweluje ewentualny dyskomfort, ale także zmniejsza opuchliznę, która może pojawić się po zabiegu. Po zabiegu naturalne jest, że skóra jest zasiniona i czerwona. Objawy te jednak szybko ustępują, a rekonwalescencja po zabiegu trwa maksymalnie kilka dni. Pacjent może wrócić do codziennych obowiązków w ciągu kilku dni. Musi jednak unikać schylania się i leżenia przez około 4 godziny, a także powinien zrezygnować z jazdy samolotem czy nurkowania na około 48 godzin – powoduje to różnicę ciśnień.

Sam zabieg nie trwa wcale długo i polega na wykonaniu kilku wstrzyknięć domięśniowo przy pomocy bardzo cienkiej igły. Oczywiście efekty zabiegu mogą nie być takie same dla każdej osoby, każdy organizm jest inny i może zareagować nieco inaczej. Z tego też powodu istotna jest konsultacja przed zabiegiem, która pozwoli omówić wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu, a także wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Jakie efekty pozwala osiągnąć botoks?

Efekty, jakie możemy osiągnąć dzięki botoksowi to przede wszystkim korekcja zmarszczek:

 • mimicznych okolicy oczu (kurze łapki),
 • mimicznych pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka),
 • mimicznych poprzecznych czoła,
 • tzw. zmarszczek palacza,
 • wokół ust, podniesienie kącików.

Efekty zabiegu utrzymują się od trzech do nawet sześciu miesięcy. Jeśli chcemy je utrwalić, musimy wiedzieć, że konieczne jest powtarzanie zabiegu. Długoterminowe efekty są możliwe do osiągnięcia jedynie przy regularnych zabiegach. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach, jednak rzeczywiste i ostateczne rezultaty osiągniemy po około 2 tygodniach. Im więcej zabiegów zostanie wykonanych, tym dłużej efekt będzie się utrzymywał.

Botoks Katowice – mniej znane zastosowanie botoksu

Za niedługo będziemy mogli wskoczyć w lżejsze ubrania, nieśmiało odsłonić trochę większy kawałek ciała, temperatury podskoczą na termometrach jak szalone. Jak przygotować się na cieplejsze dni? Oczywiście zakup letniej garderoby – to na pewno! Co jednak gdy na pięknych ubraniach pojawią się niechciane plamy, gdy mimo stosowania antyperspirantów nie wiesz jak sobie poradzić z nadmiernym poceniem? Jak ułatwić sobie życie i pozbyć się tego krępującego problemu?

Wraz z nadejściem ciepłych dni, choć do lata możemy jeszcze jedynie wyć z tęsknotą, powrócą troski tych, którym problem nadpotliwości spędza sen z powiek. Kwestia nieprzyjemnego zapachu oraz nieestetyczne ślady na ubraniu, a także niepożądane poczucie dyskomfortu, choć nie brzmią groźnie, potrafią niebezpiecznie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz pewność siebie, gdy na zewnątrz królują coraz to bardziej dodatnie temperatury i pokusa zarzucenia wiosennego płaszcza na ramię ściąga z nas nie tylko owy płaszcz, ale może i sweterek lub bawełnianą bluzkę z długim rękawem.

Jeśli cierpisz na tę wstydliwą dolegliwość, pamiętaj, że jeżeli nadpotliwość nie jest przyczyną jakiś chorób, to śmiało możesz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Numerem jeden wśród tego typu zabiegów jest zastrzyk z preparatu botoksu. Cieszy się dużym powodzeniem, głównie ze względu na jego świetne rezultaty, które utrzymują się długi czas – przez okres 6-9 miesięcy.

Pocenie się to naturalny proces zachodzący w naszym organizmie, który reguluje temperaturę ciała i wspomaga usuwanie toksyn. Musimy się pocić. Nadmierna potliwość może być wywołana gorącym klimatem, wysiłkiem fizycznym, ale i emocjami towarzyszącymi stresującym sytuacjom, dochodzi do niej także przy okazji spożywania posiłków, do których przygotowania użyto niektórych ostrych przypraw. Powyższe czynniki należą do tych, na które mamy mniejszy lub większy wpływ i które możemy kontrolować.

Przyczyny tego schorzenia nie zawsze są do końca jasne. Badania wskazują, że nadpotliwość może mieć podłoże genetyczne, szacuje się, że ok. 25-30% osób borykających się z tym ma w rodzinie kogoś z podobnym problemem. Przyczyna bezpośrednia nadpotliwości to złe funkcjonowanie jednego z gruczołów potowych. Czy wiecie, że każdy człowiek posiada ich aż 2-3 miliony, a na jednym centymetrze kwadratowym występuje ich około 300? Pocenie się to naturalny proces, który ma na celu pozbycie się ciepła z organizmu.

Nadpotliwość mogą wywoływać również zaburzenia hormonalne, choroby neurologiczne oraz niektóre infekcje przebiegające z wysoką gorączką. Cierpiąc na powyższe objawy zwracamy szczególną uwagę na dostosowany do danego problemu program leczenia. Skupiamy się na możliwości usunięcia objawów nadpotliwości zwłaszcza tam, gdzie problem ten nie wynika z przyczyn chorobowych.

Jednym z najbardziej skutecznych i popularnych obecnie zabiegów zwalczających objawy nadpotliwości jest właśnie botoks Katowice. Zastrzyk poprzedza konsultacja lekarska tak, aby został wykonany w jak najbezpieczniejszych warunkach, a także po to, aby jak najdokładniej określić pola nadmiernej potliwości lub ewentualne i bezwzględne przeciwwskazania do jego wykonania (jak np. stosowanie niektórych leków, nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, infekcje skóry, ciąża, itp.) Po wstrzyknięciu do skóry niedużej dawki botoksu nerwy, które zaopatrują gruczoły potowe zostają zablokowane, co z kolei skutecznie zapobiega wydzielaniu się przez nie potu.

Efekt zastrzyku z botoksu utrzymuje się nawet od 6-12 miesięcy.

Co dodatkowo oprócz botoksu?

Botoks to toksyna, która bezpiecznie likwiduje zmarszczki mimiczne – taki zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym (najlepiej w Centrum DER-MED w Katowicach 🙂 – powiedz nam podczas swojej pierwszej wizyty, czy artykuł był przydatny, żeby dowiedzieć się więcej na temat botoksu i jak nas znaleźć), pozwoli na eliminacje bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek mimicznych czoła, kurze łapki, a także zmiany potrądzikowe. To najskuteczniejszy sposób. Co dodatkowo oprócz botoksu możecie zrobić, aby pozbyć się lub ograniczyć zmarszczki?

Kremy przeciwzmarszczkowe

Najlepiej po nie sięgnąć jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek na twarzy, po trzydziestce lub tuż przed to najodpowiedniejszy moment. W tym wieku nasz organizm produkuje coraz mniej substancji odżywczych, skóra nie wytwarza już dostatecznej ilości składników pozwalających na zachowanie jej elastyczności. Robi się mniej sprężysta i potrzebuje pomocy z zewnątrz, bo sama nie poradzi sobie z utrzymaniem skóry w ryzach. Co dobre, kremy przeciwzmarszkowe działają na wielu płaszczyznach: nie tylko chronią przed powstawaniem zmarszczek i zmniejszają te, które już są, ale także odżywiają.

Masaż twarzy pobudzający mięśnie

Taki masaż twarzy możesz wykonywać sama w domu, rano i wieczorem, wcale nie jest trudny, a skuteczny. Najlepiej poświęcić na niego chwilę podczas nakładania kremu, skóra wtedy jest nawilżona i śliska i wykonanie masażu będzie łatwiejsze. Pamiętaj, że należy zacząć masaż od dołu twarzy i przesuwać się ku górze, przy tym wszystkim czynność ta powinna być bardzo delikatna, tak aby nie naciągnąć za bardzo skóry, bo to przecież wcale jej nie pomoże. Jeśli będziesz regularnie wykonywać taki właśnie masaż, znacznie poprawi to krążenie krwi, przyspieszy regenerację naskórka.

Botoks Katowice – zapraszamy na zabieg

Zabieg botoksu to bezpieczna i skuteczna metoda redukcji zmarszczek mimicznych, która pozwala na uzyskanie młodszej i bardziej promiennej cery. Jeśli szukasz gabinetu medycyny estetycznej w Katowicach, który oferuje profesjonalny i skuteczny zabieg botoksu, to warto zapoznać się z ofertą Centrum DER-MED i skorzystać z naszych usług. Nasz zespół zawsze chętnie Cię przywita i odpowie na wszelkie pytania, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Zapraszamy na konsultację i wykonanie zabiegu botoksu do Katowic – do naszego Centrum DER-MED. Wybierz botoks Katowice i pozbądź się zmarszczek – skutecznie.

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice