Centrum DER-MED Facebook Instagram

Co potrafi laser? Poznaj laserową ginekologię estetyczną Katowice

Co potrafi laser? Poznaj laserową ginekologię estetyczną Katowice

Zabieg w kategoriach:

Ginekologia estetyczna Co potrafi laser? Poznaj laserową ginekologię estetyczną Katowice

Obecnie specjaliści różnych dziedzin medycyny chętniej sięgają po laser niż skalpel, ponieważ jest dokładniejszy i wiąże się z krótszym gojeniem i minimalnym okresem rekonwalescencji. Zabiegi laserowe charakteryzują się wysoką skutecznością. Nic więc dziwnego, że znalazło się dla nich również miejsce w ginekologii estetycznej. Przerost warg sromowych, nietrzymanie moczu – z tymi problemami intymnymi efektywnie poradzi sobie laserowa ginekologia estetyczna.

 

Korekta warg sromowych – laser nie ma sobie równych

Przerośnięte wargi sromowe, to kobiecy problem, o którym zdecydowanie za mało się mówi. Wiąże się on z ogromnym dyskomfortem, a do tego jest wstydliwy, dlatego wiele kobiet nie zgłasza się z nim do specjalisty. To błąd, ponieważ laserowa labioplastyka może zdziałać cuda. Plastykę warg sromowych za pomocą lasera polecamy kobietom, których wargi sromowe są:

  • wydłużone i/lub asymetryczne,
  • zbyt duże,
  • zniekształcone,
  • wyglądają nieestetycznie,
  • łatwo się podrażniają
  • powodują choćby najmniejszy dyskomfort.

Na czym polega labioplastyka laserowa? Jest to zabieg z zakresu laserowej ginekologii estetycznej, który wykonywany jest za pomocą urządzenia MonaLisa Touch. Sama procedura wygląda podobnie, jak w przypadku chirurgicznej korekty warg sromowych, z tą różnicą, że skalpel zostaje zastąpiony światłem lasera. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, krwawienie po zabiegu jest niewielkie. Zabieg trwa około 1,5 godziny w znieczuleniu miejscowym i jest wykonywany przez doświadczonego specjalistę laseroterapii i ginekologii estetycznej. Pacjentka podczas zabiegu nie odczuwa dyskomfortu ani bólu. Labioplastyka laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, a ponadto skraca czas rekonwalescencji do absolutnego minimum. Obrzęk tkanek znika po około 1-2 tygodniach. Natomiast po około 1-1,5 miesiąca od zabiegu pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej.

Leczenie nietrzymania moczu – jak działa laser?

Nietrzymanie moczu to dla kobiet równie wstydliwy temat, jak przerost warg sromowych. Niezmiennie zachęcamy do zgłaszania się z tego typu dolegliwościami do Centrum DER-MED w Katowicach, zwłaszcza że czeka tu na nasze pacjentki indywidualna i dyskretna opieka. Nietrzymanie moczu jest bardzo powszechne wśród kobiet w każdym wieku. Trudny poród naturalny, okres menopauzy, zaburzenia hormonalne – to wszystko może przyczynić się do osłabienia kobiecych narządów płciowych, a w konsekwencji do powstawania problemu nietrzymania moczu. Jak walczyć z tą krępującą przypadłością? Pomocna okazuje się laserowa ginekologia estetyczna. W tym przypadku również sprawdza się rewelacyjny laser MonaLisa Touch.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to mało inwazyjny zabieg, który polega na wprowadzeniu specjalnej głowicy, wyposażonej w skaner, do wnętrza pochwy. Energia lasera powoduje fototermiczne obkurczanie mięśni dna miednicy oraz pochwy. W efekcie tego zmniejsza się kąt nachylenia cewki. Zabieg reduk­uje pro­blem nie­trzy­ma­nia moczu bez inter­wen­cji chirurgicznej, nie wymaga zastosowania znieczulenia i jest bezbolesny. Od razu po nim można wrócić do wykonywania codziennych czynności. Po około 14 dniach można wrócić do współżycia z partnerem.

Więcej na temat zabiegów ginekologii estetycznej przeczytasz na naszej stronie: https://katowice.dermed.pl/pl/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice