Centrum DER-MED Facebook Instagram

Co potrafi laser? Zabiegi laserowe na twarz dla zdrowia i urody Katowice

Co potrafi laser? Zabiegi laserowe na twarz dla zdrowia i urody Katowice

Zabieg w kategoriach:

Medycyna estetyczna Zabiegi laserowe Co potrafi laser? Zabiegi laserowe na twarz dla zdrowia i urody Katowice

W poniższym artykule prezentujemy zabiegi laserowe, które służą nie tylko do usuwania defektów urody, ale też związanych ze zdrowiem: blefaroplastykę, czyli laserową korektę powiek oraz ablację, czyli usuwanie blizn i przebarwień za pomocą lasera.

Blefaroplastyka

Opadające powieki to nie tylko problem natury estetycznej. Mogą ograniczać pole widzenia i utrudniać codzienne funkcjonowanie (pracę przy komputerze, jazdę samochodem). Blefaroplastyka laserowa to metoda zdecydowanie bardziej precyzyjna i mniej inwazyjna niż chirurgiczna korekta powiek. Jeśli nie ma przeciwwskazań, warto wybrać właśnie laserowy zabieg na opadającą powiekę. Laser nie uszkadza całej skóry, a jedynie jej mikrofragmenty, dzięki czemu proces regeneracji przebiega bardzo intensywnie, a czas gojenia jest skrócony do minimum. Niewielki obrzęk i siniaki po laserowej plastyce powiek znikają dużo szybciej niż po zabiegu z użyciem skalpela, więc w szybkim czasie można wrócić do pracy oraz innych obowiązków.

W naszej klinice blefaroplastykę laserową wykonuje okulista z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w zakresie blefaroplastyki, ale i w leczeniu zaburzeń wzroku i przeprowadzania zabiegów okulistycznych oraz chirurg. Pacjent podczas zabiegu może czuć się otoczony profesjonalną opieką. Zabieg odbywa się po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Laserowa blefaroplastyka polega na wycięciu nadmiaru skóry z powiek wraz z tkanką tłuszczową, jeśli stanowi ona problem. Szwy zakładane są w naturalnym załamaniu powieki, więc niewielka blizna jest praktycznie niewidoczna. Po blefaroplastyce laserowej można spodziewać się następujących efektów:

  • podniesienie opadającej powieki,
  • napięcie i ujędrnienie skóry nad okiem,
  • wizualne odmłodzenie całej twarzy,
  • poprawienie pola widzenia,
  • usunięcia asymetrii powiek.

Usuwanie blizn i przebarwień

Po latach praktyki jesteśmy pewni, że najlepsze efekty w usuwaniu blizn i przebarwień przynosi laser ablacyjny. Umożliwia on dogłębną odbudowę skóry. Za jego pomocą można zniwelować takie defekty, jak:

  • trudne przebarwienia na twarzy i dekolcie,
  • rozstępy na brzuchu, udach, plecach,
  • nieestetyczne blizny potrądzikowe, pooperacyjne i poparzeniowe,
  • głębokie zmarszczki.

Czym właściwie wyróżnia się działanie lasera ablacyjnego? Jest to jeden z najmocniejszych laserów w medycynie estetycznej. Zabieg z jego użyciem nazywany jest resurfacingiem. Laser ablacyjny pobudza skórę do samoistnej regeneracji, tworząc w niej kontrolowane mikrouszkodzenia. Inicjuje procesy naprawcze włókien kolagenowych w skórze. Tkanka staje się wzmocniona, pogrubiona, a włókna kolagenowe skrócone. Dzięki temu możliwe jest wygładzenie tak opornych niedoskonałości, jak blizny, rozstępy czy przebarwienia. Tak intensywny zabieg laserowy na twarz daje efekty już po jednym zabiegu. Po tego typu laseroterapii bardzo często zalecamy naszym pacjentom przeprowadzenie zabiegu osoczem bogatopłytkowym, który przyspiesza odnowę skóry.

Warto wiedzieć, że zabiegi laserowe w Centrum DER-MED w Katowicach przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy, co jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa i świetnych efektów terapii. Na naszej stronie przeczytasz więcej na temat laseroterapii oraz innych skutecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii: https://katowice.dermed.pl/pl/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice