Centrum DER-MED Facebook Instagram

Depilacja laserowa – coś więcej niż tylko efekt wizualny! Czy jest to metoda dla mnie? Katowice

Depilacja laserowa – coś więcej niż tylko efekt wizualny! Czy jest to metoda dla mnie? Katowice

Zabieg w kategoriach:

Depilacja laserowa LightSheer Duet Depilacja laserowa – coś więcej niż tylko efekt wizualny! Czy jest to metoda dla mnie? Katowice

Może być to także kwestia zdrowia skóry, dyskomfortu codziennego funkcjonowania, jak i poważna trudność psychologiczna. Nasi eksperci z katowickiego Centrum DER-MED są tego absolutnie świadomi – co zatem warto wiedzieć o depilacji laserowej?

 

Bo włoski to nie tylko problem wyglądu

Owłosienie na ciele jest czymś naturalnym i jest to pierwsza sprawa, o której warto pamiętać. Zdarza się bowiem, że zbyt silnie ulegamy powszechnie promowanym kanonom piękna i niepotrzebnie wypełniamy się złymi emocjami skierowanymi wobec samych siebie. Nie wyklucza to jednak faktu, że nadmierna ilość, grubość i ciemny koloryt włosków mogą sprawiać nam trudności – na bardzo wielu polach. Po pierwsze, faktycznie może nam się to najzwyczajniej w świecie nie podobać i mamy do tego pełne prawo. Po drugie, nieraz silne owłosienie idzie w parze z takimi problemami, jak wrastające włoski, podrażnienia skóry, widoczne na niej “kropeczki” i różnego rodzaju zaczerwienienia. Często powoduje to pieczenie, zwiększa ryzyko infekcji skóry, alergii etc. Trwała depilacja rzeczywiście staje się wtedy rozwiązaniem prozdrowotnym – narząd, jakim jest skóra, potrzebuje dużej troski!

Po trzecie, codzienna konieczność depilacji – niektórzy z nas tego potrzebują – wiąże się również z uciążliwością i poczuciem straty czasu, co koniec końców wywołuje dużą niechęć do tego typu zabiegów. Po czwarte, niechęć ta może być znacznie rozleglejsza, bowiem nadmierne owłosienie może silnie wpływać na poczucie pewności siebie. Paniom może zabierać poczucie kobiecości, wywoływać wstyd, niechęć do pokazywania niektórych obszarów swego ciała, bliskich kontaktów, a czasem nawet rezygnowanie z takich przyjemności, jak plaża czy basen. Zgadza się, włoski na ciele mogą być ogromną trudnością i zanim kogokolwiek ocenimy, warto o tym pamiętać. Zwłaszcza, jeśli oceniamy… samych siebie!

Rozwiązanie? Depilacja laserowa

Trwałe usunięcie włosków lub przynajmniej ograniczenie ich ilości i osłabienie to w wymienionych wyżej przypadkach rozwiązanie mogące przynieść ogromną ulgę. Najskuteczniejszym na to sposobem jest depilacja laserowa, w której nasi specjaliści są ekspertami – jesteśmy Autoryzowanym Centrum Depilacji Laserowej i zajmujemy się tym od 1999 roku. Doskonale zatem wiemy, jak dopasować dany zabieg do pacjenta lub pacjentki, ponieważ także i w tym przypadku podstawą jest indywidualizacja. Umożliwia nam to m.in. używany przez nas sprzęt, czyli laser diodowy LightSheer Duet. Składa się z dwóch różnych głowic, co zwiększa precyzyjność oraz bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki temu depilacja laserowa jest u nas:

 • szybka i komfortowa – czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddanego depilacji. Jeśli są to np. pachy, usuwanie włosków może potrwać zaledwie kilka minut!
 • bezinwazyjna – nie narusza struktury skóry;
 • dokładna – stosowany przez nas laser dociera nawet do trudnodostępnych miejsc;
 • dopasowana do potrzeb każdej z osób – ilość zabiegów i ich częstotliwość zależy od naturalnych predyspozycji włosa, które to wymagania skutecznie potrafią ocenić nasi eksperci;
 • bezpieczna – poprzedzona jest specjalistyczną konsultacją, co pozwala odpowiednio  zakwalifikować do zabiegu (m.in. wykluczyć ewentualne przeciwwskazania), jak i dobrać prawidłowe parametry urządzenia. Chroni to przed takimi powikłaniami, jak np. poparzenia czy przebarwienia.

Czy depilacja laserowa jest dla mnie?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzą specjaliści podczas konsultacji. Dlaczego? Przed każdym zabiegiem z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej należy zadać osobie zainteresowanej szereg pytań oraz na żywo zapoznać się z jej skórą. Ważne jest też skonfrontowanie oczekiwanych przez nią efektów z tym, co faktycznie da się osiągnąć. Akurat w przypadku depilacji laserowej rezultaty są zwykle naprawdę imponujące, ponieważ po serii kilku zabiegów ilość włosków jest zredukowana nawet o 90 proc.! Jeśli zatem tego chcesz – tak, depilacja laserowa jest dla Ciebie, przy czym nie zapominaj o wspomnianych wyżej ewentualnych do niej przeciwwskazaniach. Należą do nich m.in.

 • padaczka
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • stosowanie ziół lub leków światło-uczulających
 • różnego rodzaju infekcje
 • wcześniejsze depilacje woskiem, depilatorem czy pęsetą – należy zaprzestać ich na min. 6 tygodni przed planowanym zabiegiem laserowym
 • i inne

Dowiedz się więcej od osób, które zajmują się tym w profesjonalny sposób – umów się na konsultację do naszych specjalistów z Centrum DER-MED w Katowicach: https://katowice.dermed.pl/pl/kontakt/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice