Centrum DER-MED Facebook Instagram

Kwas hialuronowy jako spektrum zastosowań dla medycyny estetycznej Katowice

Kwas hialuronowy jako spektrum zastosowań dla medycyny estetycznej Katowice

Zabieg w kategoriach:

Medycyna estetyczna Kwas hialuronowy jako spektrum zastosowań dla medycyny estetycznej Katowice

Kwas hialuronowy jest substancją, która znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Jest polisacharydem i naturalnie występuje we wszystkich organizmach żywych. Z wiekiem ilość kwasu w skórze maleje, co przyczynia się m.in. do powstawania pierwszych oznaków starzenia. W jakich zabiegach stosowany jest kwas hialuronowy?

Czym jest kwas hialuronowy?

 

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze człowieka. Jego budowa jest zgodna z chemiczną budową naszych komórek, dzięki czemu jest on bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Ważne jest jednak, by każdy zabieg z użyciem kwasu był wykonywany przez odpowiednio przeszkoloną osobę czyli lekarza. Warto również wspomnieć, że kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów odmładzających. 

 

Każdy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego poprzedza wizyta konsultacyjna, na której lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz ustali szczegóły wykonywanego zabiegu. Zabiegi z użyciem kwasu nie wymagają wykonania próby uczuleniowej. Kwas hialuronowy posiada zdolność wiązania dużych ilości wody, wspiera tworzenie włókien kolagenowych, które to odpowiadają za jędrność skóry. Ponadto jest składnikiem mazi stawowej, wpływa więc na prawidłową ruchomość stawu i sprężystość chrząstki stawowej.

 

Jeśli chodzi o funkcje tej substancji, głównym jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia tkankom, jednak odgrywa również znaczącą rolę w procesie gojenia się ran. Jego postać może być usieciowana i nieusieciowana, co bezpośrednio wpływa na jego właściwości. Kwas w postaci nieusieciowanej stosowany jest najczęściej w celu poprawy stopnia nawilżenia skóry oraz jej napięcia, z kolei w postaci usieciowanej – w zabiegach powiększania ust, modelowania owalu twarzy i policzków. 

 

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

 

Zabiegi z kwasem pozwalą osiągnąć efekty, takie jak:

  • wzrost elastyczności skóry,
  • nawilżenie skóry
  • wzmacnianie wewnętrznych warstw skóry, 
  • opóźnienie procesu starzenia skóry, 
  • poprawa owalu twarzy.

 

Zastosowanie kwasu hialuronowego jest więc szerokie, substancja ta pomaga pozbyć się wielu uciążliwych problemów. Rezultaty stosowania kwasu możemy dostrzec bardzo szybko. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak jest to naturalny objaw, który powinien ustąpić w ciągu maksymalnie kilku dni. Kwas hialuronowy jest stopniowo rozkładany przez enzym hialuronidazę w ciągu około 6-12 miesięcy. Z tego też powodu zaleca się powtórzenie zabiegu po tym czasie.

 

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej jest również wypełniaczem, czyli substancją wstrzykiwaną do tkanki w celu wypełnienia ubytku. Cieszącym się dużą popularnością zabiegiem jest powiększanie ust kwasem. Zabieg ten wykonywany jest nie tylko w przypadku małych czy wąskich ust, ale także asymetrii czy w celu uwydatnienia czerwieni wargowej. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i decyduje się na niego coraz to więcej kobiet, ale także i mężczyzn. 

 

Jesteś zainteresowany zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego? Skontaktuj się ze specjalistami z Centrum DER-MED oraz umów się na konsultację. Poznasz wszelkie szczegóły dotyczące zabiegu!

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice