Centrum DER-MED Facebook Instagram

Modelowanie sylwetki – najczęściej zadawane pytania! Katowice

Modelowanie sylwetki – najczęściej zadawane pytania! Katowice

Nasi specjaliści odpowiedzieli na najczęściej zadawane pytania o metody i zabiegi modelowania sylwetki. Udało nam się zebrać 20 pytań, na które przygotowaliśmy obszerne odpowiedzi. Jeśli planujesz wykonać zabieg modelowania sylwetki, bądź wahasz się, czy tego typu zabieg jest właśnie dla Ciebie – zapoznaj się z tekstem poniżej!

Na czym polega modelowanie sylwetki?

 

Zabiegi modelujące sylwetkę to całe spektrum zabiegów mających na celu poprawę wyglądu naszego ciała i sylwetki. Są to także jedne z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej. W związku z stałym rozwojem medycyny i kosmetologii wykonujemy je za pomocą nowoczesnych technologii, które dają świetne efekty, ale i przede wszystkim są bezpieczne i mało inwazyjne.

W zależności od potrzeb pacjenta oraz rodzaju urządzenia zabiegi modelowania sylwetki pozwalają w bezpieczny sposób zmniejszyć nadmiar tkanki tłuszczowej, zniwelować cellulit, wysmuklić sylwetkę oraz dodać jej lekkości. Jeżeli zabiegi wykonywane w gabinecie połączymy z aktywnością fizyczną, lekkostrawną dietą oraz odpowiednią ilością wody możemy otrzymać spektakularne efekty.

 

Kto może korzystać z zabiegów modelowania sylwetki?

 

Można powiedzieć, że każdy kto zmaga się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jednak ostateczną decyzję podejmuje specjalista podczas konsultacji i wykluczenia przeciwwskazań. Warto tutaj podkreślić, że ważne jest stosowanie się do zaleceń przed i pozabiegowych. Najczęściej jest to picie dużej ilości wody, lekka dieta oraz nawet niewielka aktywność fizyczna.

 

Jakie Partie ciała można poddać modelowaniu sylwetki?

 

Zabiegowi można poddać wybrane partie ciała takie jak np. talia, ramiona, plecy, brzuch, uda oraz pośladki. Wszystko zależy od metody na jaką się zdecydujemy.

 

Jakie zabiegi mogą wykonać w Centrum Der-Med w Katowicach?

 

Endermologia Alliance oraz Endermologia Integral

 

Zabiegi Endermologie dają harmonijne i stopniowo pojawiające się efekty – wyszczuplają sylwetkę, poprawiają wygląd skóry i usuwają cellulit. Jednak nie bez znaczenia jest także forma zabiegów, która przypomina masaż – nie za pomocą dłoni, a specjalnej głowicy. Dzięki wbudowanym rolkom głowica masuje skórę z odpowiednią dla danego programu siłą, która oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną. Dzięki takim zabiegom organizm zostaje pobudzony do samodzielnego usuwania “zapasów tłuszczu”. Jednak wyszczuplanie to nie jedyny efekt regularnych zabiegów, gdyż podczas zabiegu Endermologie dochodzi także do pobudzenia fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu. Czyli dodatkowym efektem jest jędrna i gładka skóra! 

Jakie są różnice pomiędzy Endermologie Alliance, a Integral?

 

Obydwa urządzenia swoje działanie opierają na naturalnej mechano-stymulacji. Istnieją jednak różnice pomiędzy nimi jak na przykład:

 • Alliance pozwala na szybsze uzyskanie efektów,
 • Integral jest idealny do osób, które lubią czuć zabieg, czuć, że coś się dzieje na skórze,
 • Integral powoduje uczucie masowania na skórze,
 • Alliance pozwala na tworzenie spersonalizowanych programów modelowania. Możemy skupić się na kilku obszarach lub np. samych udach,
 • Alliance będzie także bardziej odpowiedni dla skóry naczyniowej ze względu na delikatniejsze działanie.

Modelowanie sylwetki - najczęściej zadawane pytania!

 

Fala uderzeniowa STORZ

 

Zabieg wykorzystujący falę akustyczną, która używana jest także w innych dziedzinach medycyny, np.: w terapii leczenia bólu, fizjoterapii oraz w leczeniu schorzeń mięśni. Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej pozwala na rozbicie tkanki tłuszczowej, niwelowanie wiotkości oraz profilaktykę dla młodej skóry. Fala uderzeniowa STORZ to zabieg, który daje świetne rezultaty, dzięki działaniu z odpowiednio dobraną siłą na dane partie naszego działa. Siła ta rozbija tkankę tłuszczową, dzięki czemu wzrasta przepuszczalność błony komórkowej, a także z wnętrza komórek uwalniają się wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które wydalane są następnie w naturalnym procesie metabolicznym. Poza redukcją tkanki tłuszczowej fala uderzeniowa wykorzystywana jest także w celu usprawnienia przepływu limfy oraz zwiększenia cyrkulacji krwi. 

 

Kriolipoliza Cool Tech

 

Zabiegi kriolipolizy są w pełni zindywidualizowane – pozwalają zarówno zapewnić bezpieczeństwo pacjentom jak również zmaksymalizować efekty. Zabieg polega na przykładaniu specjalnego aplikatora do miejsca, które chcemy wyszczuplić – następnie skóra jest zasysana i poddawana chłodzeniu (około -6 stopni Celsjusza). Działanie niskiej temperatury powoduje uszkodzenie tkanki tłuszczowej, w skutek czego nasz organizm usuwa ją w naturalnych procesach. Istotnym jest również fakt, że technologia Kriolipolizy CoolTech nie powoduje uszkodzenia okolicznych tkanek.  Efekty działania zabiegu pogłębiać się będą do nawet 3 miesięcy, a do osiągnięcia satysfakcji często wystarcza tylko jeden zabieg. 

Tytuł artykułu

 

Titan

 

Zastosowana w urządzeniu amerykańskiej firmy Cutera technologia głęboko działającego światła podczerwonego pozwala ujędrnić skórę, napiąć, a także zniwelować wiotkości na twarzy i ciele. Efekt napięcia skóry widoczny jest już kilka godzin po zabiegu u wielu pacjentów. Ostateczne rezultaty widoczne są około 3-6 miesięcy po zabiegu.  Światło podczerwone wykorzystywane w zabiegu z urządzeniem Titan powoduje fototermiczne obkurczenie włókien kolagenowych, które powoduje napięcie skóry. Zabieg daje świetne efekty liftingu w obrębie twarzy, szyi, ramion, brzucha oraz pośladków. Dla jak najlepszych rezultatów wykonuje się serię zabiegów. 

 

Liposukcja wodna Body Jet

 

Pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez usunięcie tłuszczu. Jest niezwykle popularnym zabiegiem ze względu na swoją skuteczność i trwałość efektów. Modelowanie ciała metodą liposukcji Body Jet polega na odsysaniu komórek tłuszczowych z możliwością ich transplantacji. Czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku tradycyjnej liposukcji ze względu na zastosowanie znieczulenia miejscowego. Najczęściej wybieranymi obszarami są brzuch oraz talia, jednak zabieg można również wykonać w okolicach ud, czy kolan. Pobraną tkankę tłuszczową można wykorzystać jako naturalny wypełniacz i wymodelować nią piersi lub pośladki.

Modelowanie sylwetki - najczęściej zadawane pytania!

Lipoliza iniekcyjna

 

To nieoperacyjny i nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który rozpuszcza fałdki, grudki czy tzw. podwójny podbródek, a tym samym modeluje dany obszar. Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu preparatu, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zniszczone komórki tłuszczowe są następnie wydalane z organizmu w naturalny i fizjologiczny sposób. 

Czy modelowanie sylwetki może zastąpić dietę?

 

Zabieg nie może zastąpić diety i ćwiczeń. Zabiegi modelujące sylwetkę są terapiami wspomagającymi, a nie odchudzającymi. I najlepsze efekty dają jeżeli łączymy je ze zdrowym trybem życia. Najskuteczniejsza technologia nie da rezultatów jeżeli pacjent nie będzie wykonywał zleceń specjalisty ani przestrzegał regularności, schematu zabiegów.

Kiedy powinno zdecydować się na modelowanie sylwetki?

 

Kiedy czujemy taką potrzebę. Dostępność różnych technologii pozwoli dobrać odpowiedni zabieg dla każdego. Doskonałym zabiegiem jest np. Endermologia, która w 100% naturalny sposób działa pozytywnie na nasze ciało i jest bardzo przyjemna. Pacjenci na całym świecie ją uwielbiają.

Czy zabiegi modelowania sylwetki są bezpieczne?

 

Profesjonalne zabiegi modelowania sylwetki proponowane przez gabinety medycyny estetycznej/ kosmetologii są bardzo skuteczne, a dzięki postępom technologicznym – bardzo bezpieczne. Jest jednak jedno “ale”. Musimy wykonywać je w sprawdzonym miejscu czyli takim, które pracuje na odpowiednim sprzęcie, ma przeszkolony personel, doświadczenie i nie oszczędza na artykułach jednorazowych oraz środkach czystości. Być może wydaje się, że to podstawa – takie “must have”, jednak wiele gabinetów pracuje na sprzęcie nieznanego pochodzenia, które nie ma stosownych certyfikatów. A wierzcie nam, że te certyfikaty i umiejętności personelu to właśnie bezpieczeństwo Wasze – Pacjentów. Czasem lepiej zrobić zabieg później, odłożyć pieniądze niż robić go w niesprawdzonym gabinecie.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania modelowania sylwetki?

 

Przeciwwskazania powiązane są ściśle z danym zabiegiem. Możemy jednak wyszczególnić te najczęściej powtarzane:

 • choroby skóry, infekcje różnego pochodzenia,
 • bielactwo,
 • duże wahania masy ciała,
 • aktywne choroby  wątroby i nerek,
 • stany nowotworowe,
 • cukrzyca,
 • protezy metalowe, implanty,
 • przyjmowanie leków sterydowych, kwasu acetylosalicylowego i innych leków przeciwzapalnych 2 tygodnie przed zabiegiem,
 • antybiotykoterapia.

Czy zabiegi modelowania sylwetki są bolesne?

 

W zależności od zabiegu odczucia są różne. Każdy zabieg ma na celu inny efekt więc i to co będziemy czuć podczas jego trwania będzie różne. Jednak nowoczesne zabiegi nie są bolesne! Nie należy obawiać się bólu. Dodatkowo urządzenia pozwalają na indywidualny dobór parametrów oraz trybów pracy, który jest dostosowany do danego pacjenta i jego odczuć.

 

Jak często można wykonać zabiegi modelowania sylwetki?

 

Jest to uzależnione od rodzaju wykonywanego zabiegu. Każdy sprzęt czy zabieg ma inną procedurę. Co więcej – jedne zabiegi wymagają serii np. fala uderzeniowa, a inne np. kriolipoliza CoolTech – dają efekty po jednym zabiegu.

Jak długo trzeba czekać na efekty po wykonaniu zabiegu?

 

Podobnie jak odstępy pomiędzy zabiegami tak i widoczność efektów jest uzależniona od procedury. Przy jednych zabiegach efekt zobaczymy niemal od razu, przy innych na pierwsze efekty trzeba poczekać.

Czy istnieją bezinwazyjne zabiegi modelowania sylwetki?

 

Największą popularnością cieszą się nieinwazyjne zabiegi modelowania sylwetki, zaliczamy do nich:

 • Endermologię Alliance oraz Integral,
 • Falę Uderzeniową STORZ,
 • Kriolipolizę Cool Tech.

 

Który zabieg modelowania sylwetki będzie dla mnie odpowiedni?

 

Jest to kwestia indywidualna. W naszym Centrum stawiamy na kontakt z klientem i zawsze umawiamy na konsultację z odpowiednim specjalistą, który omówi jak wygląda zabieg, wskaże wskazania i przeciwwskazania do zabiegu oraz stworzy plan postępowania.

Czy można skupić się na jednej partii, a nie na całym ciele?

 

Oczywiście jest to możliwe. To zależy od potrzeb pacjenta, rodzaju zabiegu, oczekiwanym efekcie.  

Które zabiegi modelowania sylwetki,  są szczególnie polecane dla kobiet po porodzie?

 

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielu czynników, więc po kolei. 

Gdy pojawia się dziecko, młodej mamie zaczyna brakować czasu dla siebie. Więc jeśli chce zacząć pracować nad swoim ciałem młoda mama musi ustalić plan, czyli ile czasu uda jej się wygospodarować tylko dla siebie. 

Tak jak już pisaliśmy – potrzeba tutaj regularności i wykonywania zabiegów zgodnie z zaleceniami. Kolejna kwestia – ważne jest czy poród odbył się siłami natury czy przez cięcie cesarskie. Jeżeli siłami natury – zabiegi modelujące Endermologie możemy zacząć jak tylko kobieta poczuje się na siłach. Oczywiście zabiegi musi poprzedzić konsultacja ze specjalistą. Jeżeli poród odbył się przez cięcie cesarskie – musimy odczekać ok. trzech miesięcy przed rozpoczęciem Endermologie. Chodzi tutaj o miejsce cięcia – musimy mieć pewność, że jest prawidłowo zasklepione.  Oczywiście ten okres trzech miesięcy jest umowny bo wszystko zależy od tego jak czuje się młoda mama. 

W krótkim okresie po porodzie możemy także wykonać zabieg falą uderzeniową w obrębie pośladków i ud. Zabieg poprawia jakość skóry, a co najważniejsze pomoże rozprawić się z cellulitem, którego tak bardzo nie lubimy.

Pewnie pojawia się teraz pytanie co jeżeli młoda mama karmi? Może spokojnie odciągnąć pokarm przed zabiegiem. 

Co jeszcze możemy zaproponować? Oczywiście CoolTech, czyli wymrażanie tkanki tłuszczowej! Jednak tutaj musimy odczekać około sześciu miesięcy, a pacjentka nie może karmić. Co także jest ważne – przeciwwskazaniem do CoolTech jest rozejście mięśnia prostego. Dlatego tu znów przed wykonaniem CoolTech wymagana będzie konsultacja ze specjalistą. Jeżeli kosmetolog zauważy rozejście – pokieruje do fizjoterapuety. 

Co do zabiegów na twarz – zabiegi pielęgnacyjne możemy zacząć od razu. Taki zabieg pomaga poprawić jakość skóry, ale i pozwoli uzyskać młodej mamie odrobinę relaksu.

W jaki sposób można zredukować rozstępy?

 

Laserowo! W usuwaniu rozstępów niezastąpiony jest jest laser ablacyjny. Najmocniejsza i bardzo bezpieczna technologia, która pozwala walczyć z różnymi niedoskonałościami, w tym właśnie z rozstępami i bliznami. Zabieg wykonywany jest przez lekarza.

Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie niechcianych boczków lub opornego tłuszczu z brzucha, ud lub pośladków?

 

Kriolipoliza CoolTech będzie świetnym zabiegiem. Jest mało inwazyjna i daje efekty, które cieszą. Innym przykładem może być liposukcja wodna Body Jet, w której chirurg odsysa tkankę tłuszczową. I uwaga, mamy dla Ciebie ciekawostkę! Odessaną tkankę można przeszczepić do piersi czy pośladków i pięknie je wymodelować. 🙂

Modelowanie sylwetki - najczęściej zadawane pytania!

Czy mężczyźni mogą korzystać z zabiegu modelowania sylwetki?

 

Oczywiście, że tak z zabiegów mogą korzystać Panie jak i Panowie.

Czy zabiegi muszą być wspomagane dietą lub ćwiczeniami?

 

Powinny, ponieważ pomagają osiągnąć szybciej rezultat oraz powinniśmy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody!

Jaki okres jest najlepszy na modelowanie sylwetki?

Nie ma znaczenie, takie zabiegi można śmiało wykonywać przez cały rok. 

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice