Centrum DER-MED Facebook Instagram

Naturalna regeneracja i odmłodzenie skóry! Katowice

Naturalna regeneracja i odmłodzenie skóry! Katowice

W 100% antyalergiczne i naturalne środki, które zapewniają efekt odmłodzenia, nawilżenia czy wypełniania? Takie substancje znajdują swoje źródło w naszym organizmie, a nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu tak dobroczynnych substancji? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem 🙂

Osocze oraz fibryna bogatopłytkowa – informacje ogólne

Zabiegi z wykorzystaniem osocza oraz fibryny bogatopłytkowej to produkt inżynierii tkankowej. Preparaty wykorzystywane w zabiegach powstają z krwi Pacjenta, są to tzw. preparaty autologiczne krwiopochodne. Krew pobierana jest od pacjenta w niewielkich ilościach, a następnie łączona jest z antykoagulantem, umieszczona w separatorze, a następnie w wirówce.

Dzięki odwirowaniu płytki krwi odseparowane zostają od erytrocytów i leukocytów. Koncentrat bogatopłytkowy pobierany jest do osobnej strzykawki. Do osocza bogatopłytkowego następnie dodaje się aktywator, który stymuluje uwalnianie płytkowych czynników wzrostu. Wysoka koncentracja płytek krwi wiąże się ze stymulacją komórek organizmu do szybszej regeneracji, wymiany oraz usprawnienia pracy.
Wykorzystanie krwi pacjenta do wykonania zabiegu gwarantuje naturalne, fizjologiczne reakcje, które powodują m.in przyspieszenie regeneracji tkanek. Dobroczynne właściwości osocza bogatopłytkowego pozwalają na jego skuteczne stosowanie w wielu dziedzinach medycyny, a m.in.: w walce z łysieniem, leczeniem urazów, leczeniem zaburzeń ortopedycznych, w walce z oznakami starzenia się skóry, a nawet w leczeniu osób chorych na Covid-19!

Naturalna regeneracja i odmłodzenie skóry!

Osocze Bogatopłytkowe

W małej objętości osocza znajdują się skoncentrowane płytki krwi. Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się kilkukrotnie wyższym (około 3-4 razy) stężeniem płytek niż ma to miejsce w przypadku osocza znajdującego się we krwi. Terapie z wykorzystanie osocza bogatopłytkowego to jedne z najbardziej naturalnych zabiegów, które posiadają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. M.in. możemy tu wymienić zabiegi mające na celu opóźnienie procesów starzenia, rewitalizację skóry oraz wzmożenie regeneracji.

Fibryna Bogatopłytkowa

Fibryna to białko, które jest składnikiem osocza krwi. Bierze udział w procesach krzepnięcia oraz bogata jest w komórki macierzyste i dobroczynne czynniki wzrostu. Tu również uzyskuje się ją z krwi pacjenta. Tak samo jak w przypadków zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, zabieg wolny jest od ryzyka alergii oraz skutków ubocznych dzięki zastosowaniu tkanki autologicznej. Pośród efektów zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej możemy wymienić: rewitalizację skóry, redukcję blizn, pomoc w rekonwalescencji po zabiegach oraz działanie anti-aging.

Efekty zabiegu

Zabiegi z wykorzystaniem osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej poprzedzone są konsultacją lekarską, która ma na celu wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu oraz dobór odpowiedniego przebiegu terapii. Krew pobrana od pacjenta przygotowywana jest do zabiegu w specjalistycznej wirówce, która działa bardzo precyzyjnie według określonych protokołów.
Pośród efektów zabiegów z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny możemy wymienić:
poprawę kolorytu skóry,
nawilżenie skóry,
poprawę napięcia skóry,
głęboką regenerację skóry,
redukcję zmarszczek,
pomoc w leczenie trudno gojących się ran,
redukcję blizn.
Biostymulacja skóry za pomocą osocza i fibryny bogatopłytkowej uwidacznia swoje efekty już po pierwszym zabiegu. Zwykle następuje to w okresie 2-3 tygodni po wykonanym zabiegu. Aby podtrzymać doskonały efekt, zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Osocze bogatopłytkowe jako metoda leczenia wypadania włosów

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znajdują również swoje zastosowanie w leczeniu łysienia. Jego silne działanie jest w pełni bezpieczne nawet dla alergików, a pozwala uzyskać efekty prawidłowego odżywienia skóry głowy, co przynosi efekt stymulacji komórek skóry głowy do wzrostu i odnowy. Preparat aplikowany jest w osłabione lub zmienione przez chorobę miejsca na skórze głowy. Zabieg pobudza komórki macierzyste i powoduje naturalne mechanizmy regeneracji w obrębie cebulek włosowych.

Naturalna regeneracja i odmłodzenie skóry!

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia to metoda polegająca na podaniu aktywnych substancji w głąb naszej skóry za pomocą cienkiej igły. Pozwala na leczenie różnych schorzeń skóry poprzez aplikację bezpośrednio w miejsce problemu niewielkich dawek substancji leczniczych. Nasza skóra każdego dnia narażona jest na szkodliwe czynniki takie jak: stres, używki, zanieczyszczenia środowiska czy promieniowanie słoneczne, które mogą doprowadzić do niekorzystnych zmian w naszej skórze. W Centrum DER-MED Mezoterapia igłowa pozwala na odwrócenie lub zahamowanie niekorzystnych zmian oraz jest nieocenionym składnikiem w terapii anti-aging.
Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane są aby poprawić zmarszczki, elastyczność i blask skóry, cienie i zmarszczki wokół oczu. Dodatkowo stosowana jest w leczeniu wielu chorób takich jak: przebarwienia, łojotok, osłabienie włosów, wypadanie włosów, łysienie, cellulit oraz anti-aging.
Pośród efektów po wykonaniu zabiegów mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym możemy wymienić:
poprawa elastyczności i zwiększenie jędrności skóry,
wygładzenie płytkich zmarszczek,
poprawa napięcia skóry,
zabieg pomaga niwelowaniu blizn np. po trądziku. Świetne efekty daje, gdy połączymy do z zabiegiem laserem ablacyjny,
przyspiesza gojenie się ran.

Naturalna regeneracja i odmłodzenie skóry!

Plasma Complex – połączenie fibryny komórkowej oraz strukturalnej

Plasma Complex to bezpieczna terapia, która polega na wykorzystaniu dwóch rodzajów substancji, które wyodrębnione zostały z krwi pacjenta. Mowa tu o fibrynie komórkowej oraz fibrynie strukturalnej.
Zabieg polega na aplikowaniu dobroczynnych substancji bezpośrednio pod skórę za pomocą elastycznych kaniuli. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym ze względu na możliwość wystąpienia dyskomfortu. Zabieg stymuluję odnowę biologiczną tkanek, przyspiesza regenerację i odbudowę tkanki po zabiegach laserowych, a także odbudowuje prawidłową strukturę skóry przez pobudzenie tkanek. Pierwsze efekty, takie jak poprawa jakości skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania pełnych rezultatów należy wykonać zabieg w kilku seriach w miesięcznych odstępach. Efekty takie jak widoczna odbudowa skóry widoczne są już po kilku zabiegach.

Zabieg Plasma Complex wykorzystuje dwa rodzaje fibryny, która pozyskiwana jest z niewielkiej ilości krwi pacjenta.
Pierwszym rodzajem jest Fibryna I-PRF czyli komórkowa, która jest koncentratem komórek macierzystych, leukocytów oraz czynników wzrostu, które stymulują procesy regeneracji i odnowy biologicznej w tkance skórnej.
Drugim rodzajem jest fibryna S-PRF czyli strukturalna. To trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Fibryna strukturalna to doskonały nośnik komórek macierzystych oraz czynników wzrostu.

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice