Centrum DER-MED Facebook Instagram

Peelingi – pierwszy krok w kierunku pięknej cery Katowice

Peelingi – pierwszy krok w kierunku pięknej cery Katowice

Peeling kojarzy się nam z kosmetykami drogeryjnymi, które dzięki zawartym drobinkom/granulkom różnego pochodzenia oczyszczają twarz lub ciało. To świetna metoda na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Peeling powoduje złuszczanie starego naskórka, dzięki temu skóra jest gładka jak aksamit, miła w dotyku i miękka. Takie zabiegi nie tylko dokładnie oczyszczają skórę, ale poprawia także krążenie krwi i spowodują, że ulubione kosmetyki lepiej się wchłoną, a ich działanie będzie bardziej efektywne. To nie koniec dobrych cech peelingu. Peeling posiada także inne właściwości i naprawdę potrafi znacząco poprawić wygląd naszej skóry.

Poznaj rodzaje peelingów

  • Peeling mechaniczny – scrub to drobno zmielone pestki brzoskwiń, łupinek orzechów, migdałów bądź drobinek korzeni różnych roślin. Drobinki te są mieszane wraz z kremem, ułatwiającym rozprowadzanie kosmetyku na skórze.
  • Peeling gommage (fran. gommage – ścieranie gumką) – ten rodzaj peelingu polecany jest dla skóry suchej, gdyż zawiera enzymy delikatnie rozpuszczające wierzchnie warstwy naskórka.
  • Peeling enzymatyczny to peeling niewysychający. Zawiera enzymy roślinne (np. papai). Efektem jest rozpuszczenie połączeń między komórkami. Peelingi enzymatyczne nie zawierają ścierających drobinek.
  • Peeling kwasami polega na złuszczeniu martwego naskórka za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych.
  • Mikrodermabrazja jest złuszczaniem naskórka za pomocą strumienia kryształków korundu.

Jak dobrze wykonać peeling?

By peeling dał Ci spektakularne efekty, warto go wykonać w gabinecie kosmetycznym. Aby przyniósł oczekiwane rezultaty, warto pamiętać, by spełnione zostało kilka warunków. Przede wszystkim musi zostać wykonany z użyciem specjalnych preparatów. Są to produkty inne niż te dostępne w każdej drogerii. Wyróżnia je skład i sposób działania. Co powoduje, że tak zabiegi peelingu daje świetne efekty? Dobranie odpowiedniego preparatu przez osobę wykwalifikowaną – doświadczonego kosmetologa. Wiedza, znajomość rodzajów skóry, ich problemów pozwala na wykorzystywanie preparatów o dużo wyższym stężeniu i wielu różnych substancji aktywnych, a przez to dającym lepsze rezultaty.

Profesjonalnie dobrany peeling pozwala na rozwiązanie kilku problemów z cerą jednocześnie. Na jakie problemy pomoże peeling?

  • Cera z problemami (trądzik).
  • Odwodniona, sucha skóra pozbawiona blasku.
  • Drobne zmarszczki, przebarwienia, nierówny koloryt.
  • Fotostarzenie skóry.

Jak widać, mimo że peeling w ogólnym rozumieniu ma za zadanie dokładnie oczyścić skórę, to okazuje się, że to zaledwie jedna z jego zalet.

Gdzie warto wykonać peeling?

W Centrum DER-MED pracujemy tylko na sprawdzonych produktach dedykowanych do peelingów kwasowych. Rodzaj peelingu nie jest dobierany przypadkowo ani „na życzenie” pacjenta, tylko po zdiagnozowaniu problemów skórnych przez kosmetologa. Kosmetolog zawsze dobiera peeling indywidualnie, kierując się wiedzą, doświadczeniem oraz potrzebami konkretnego pacjenta.

Peelingi dają świetne efekty, gdy są wykonywane w seriach zabiegów w regularnych odstępach. Należy także pamiętać o właściwej pielęgnacji i unikaniu opalania oraz stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej po zabiegu nawet, jeśli zabieg wykonywany jest zimą. Odpowiednie zalecenia przekaże kosmetolog. Należy ich przestrzegać, by cieszyć się piękną skórą twarzy.

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice