Centrum DER-MED Facebook Instagram

Zastosowanie laserów w medycynie – zamykanie naczynek, leczenie nietrzymania moczu, blefaroplastyka Katowice Katowice

Zastosowanie laserów w medycynie – zamykanie naczynek, leczenie nietrzymania moczu, blefaroplastyka Katowice Katowice

Zabieg w kategoriach:

Blefaroplastyka - plastyka powiek górnych i dolnych Zabiegi laserowe Ginekologia estetyczna Zastosowanie laserów w medycynie – zamykanie naczynek, leczenie nietrzymania moczu, blefaroplastyka Katowice Katowice

Laseroterapia to popularna i wyjątkowo skuteczna forma dbania o skórę, niwelowania niedoskonałości oraz poprawiania komfortu. Medycyna umożliwia zamykanie pękniętych naczynek, usuwanie znamion i blizn, korektę opadających powiek, a nawet leczenie takich schorzeń, jak wysiłkowe nietrzymanie moczu. Niewątpliwą zaletą zastosowania lasera jest jego niska inwazyjność, a co za tym idzie – brak okresu rekonwalescencji czy długotrwale utrzymujących się po zabiegu efektów ubocznych. 

Laserowe zamykanie naczynek

 

Rumień, “pajączki” na twarzy czy też tzw. naczyniaki rubinowe to typowe cechy cery naczynkowej. Ten rodzaj skóry charakteryzuje się wyjątkową nadwrażliwością oraz skłonnością do zmian naczyniowych. Nieestetyczne czerwone punkty pojawiają się na twarzy nagle i mogą prowadzić do dalszych komplikacji, takich jak rumień lub trądzik różowaty. W dobie rozwiniętej laseroterapii nie trzeba jednak czekać tak długo, aby odzyskać gładką cerę o jednolitym kolorycie.

 

Zamykanie naczynek odbywa się przy użyciu lasera Alma Harmony XL PRO. Wiązki laserowe są pochłaniane przez hemoglobinę, która stanowi składnik krwi, dzięki czemu otwarte naczynia krwionośne obkurczają się. Likwidacja zmian naczyniowych to zabieg szybki i komfortowy, a jego efekty są widoczne niemal od razu. Okres rekonwalescencji może trwać kilka dni. W tym czasie bardzo ważne jest dbanie o skórę. Obowiązkowe jest korzystanie z fotoprotekcji, czyli kremów z filtrem SPF 50, oraz nie wystawianie twarzy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

 

Leczenie nietrzymania moczu

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem, który według szacunkowych danych dotyka aż 25% kobiet bez względu na wiek. Może wynikać z prostego osłabienia mięśni lub głębszego problemu natury medycznej. Leczenie nietrzymania moczu metodą laseroterapii to szybki i skuteczny sposób na powrót do dawnej formy. Zabieg jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. Trwa zaledwie 30 minut i może zostać przeprowadzony dyskretnie, w ciągu dnia, nie zakłócając codziennej rutyny pacjentki.

 

Wiązki laserowe oddziałują na ścianki pochwy, wzmacniając je i pobudzając do wzmożonej produkcji kolagenu. Powoduje to obkurczenie tkanek i zmniejszenie nachylenia cewki moczowej. Konsekwencją tej zmiany anatomicznej jest przywrócenie kontroli nad trzymaniem moczu. Laseroterapia przebiega z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia MonaLisa Touch, które cechuje się wysoką skutecznością oraz małą inwazyjnością, dzięki czemu okres rekonwalescencji po zabiegu jest wyjątkowo krótki.

 

Plastyka powiek, czyli blefaroplastyka laserowa

 

Opadająca powieka górna to problem estetyczny, który może mieć również konsekwencje natury medycznej. Długotrwałe zawężenie pola widzenia prowadzi do upośledzenia narządu wzroku, co niekiedy jest nieodwracalne.

 

Blefaroplastyka laserowa pozwala na przywrócenie pełnego otwarcia powiek oraz usunięcie czynników zagrażających zdrowiu. Innymi efektami zabiegu są:

 

  • usunięcie asymetrii powiek,
  • ujędrnienie i napięcie skóry wokół oczu,
  • wyeksponowanie linii rzęs,
  • wizualne odmłodzenie twarzy.

 

W klinice DER-MED korekcja górnej powieki odbywa się przy użyciu innowacyjnego lasera frak­cyj­nego SmartXide CO2. Zabieg trwa około 90 minut, a efekty są widoczne natychmiast po wygojeniu się skóry. Nie jest wymagana hospitalizacja. Procedurę przeprowadza doświadczony lekarz, a optymalne efekty są osiągane już po pojedynczej sesji laseroterapii. Pacjenci są szczególnie zadowoleni z rezultatu, jakim jest zniwelowanie “smutnego spojrzenia”, które towarzyszy posiadaniu opadającej powieki. Wizerunek po zabiegu wydaje się bardziej przyjazny, a spojrzenie staje się głębokie i wyraziste.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do naszych gabinetów lub na stronę internetową https://katowice.dermed.pl!

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice