Centrum DER-MED Facebook Instagram

Zastosowanie nowoczesnych technologii w kosmetyce – depilacja laserowa LightSheer Duet, fala uderzeniowa STORZ Medical, kriolipoliza CoolTech Katowice Katowice

Zastosowanie nowoczesnych technologii w kosmetyce – depilacja laserowa LightSheer Duet, fala uderzeniowa STORZ Medical, kriolipoliza CoolTech Katowice Katowice

Zabieg w kategoriach:

Zabiegi laserowe Bezinwazyjne modelowanie sylwetki Zastosowanie nowoczesnych technologii w kosmetyce – depilacja laserowa LightSheer Duet, fala uderzeniowa STORZ Medical, kriolipoliza CoolTech Katowice Katowice

Smukła sylwetka i gładka skóra to stan, do jakiego dąży większość kobiet, a także coraz liczniejsze grono mężczyzn. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie osiągnąć pożądane rezultaty wyłącznie przy pomocy ćwiczeń fizycznych i odpowiednio zbilansowanej diety. Nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit, rozstępy czy blizny to przeciwnicy, z  którymi trudno jest walczyć w pojedynkę. Na szczęście nowoczesna kosmetologia i medycyna

dysponuje technologiami, które umożliwiają skuteczne modelowanie sylwetki, a także usuwanie owłosienia i zmian skórnych. Przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi!

Depilacja laserowa

 

Osoby, które są już zmęczone ciągłym widokiem odrastających włosków na ciele, często decydują się na laserową depilację. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ metody usuwania owłosienia stosowane w gabinetach kosmetologicznych są znacznie bardziej efektywne, w porównaniu do tradycyjnego wosku czy też golenia skóry maszynką. Wyjątkowymi zaletami laseroterapii są bezinwazyjność i uniwersalność. Zabieg może być bezpiecznie wykonywany na dowolnym obszarze ciała – także tam, gdzie skóra jest najcieńsza i najbardziej wrażliwa. Pacjent może bez obaw poddać się usuwaniu owłosienia z twarzy, szyi, a nawet z okolic intymnych. Wskazaniem do wykonania zabiegu mogą być względy estetyczne lub medyczne. Laseroterapia stanowi metodę leczenia hirsutyzmu, a niekiedy jest zalecana osobom cierpiącym z powodu nawracającego zapalenia mieszków włosowych.

 

W naszej klinice używamy innowacyjnego lasera diodowego LightSheer Duet. Zabieg laserowej depilacji polega na uszkadzaniu mieszków włosowych, co powoduje trwały zanik owłosienia. Depilacja jest bezbolesna ze względu na wbudowany w urządzenie system ChillTip™, którego zadaniem jest chłodzenie skóry w czasie pracy lasera. Optymalne efekty uzyskujemy po wykonaniu od 3 do 6 sesji, przeprowadzonych w 8- lub 10- tygodniowych odstępach czasowych.

 

Fala uderzeniowa STORZ Medical

 

Storz Medical w sposób bezinwazyjny (nieoperacyjny) poprawia jakość skóry, rozbija tkankę tłuszczową i pomaga zwalczyć cellulit. Emitowane przez urządzenie fale akustyczne rozbijają komórki tłuszczu, stymulując organizm do ich zmetabolizowania oraz podjęcia wzmożonej produkcji kolagenu. Innowacyjna technologia sprawia, że możliwe jest dotarcie do głębokich warstw skóry, dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo skuteczny. Oddziaływanie falą uderzeniową może stanowić całość procedury zmierzającej do poprawienia wyglądu skóry. Efekty są widoczne już po pojedynczej sesji, jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie 6 zabiegów. Uzyskiwane dzięki fali uderzeniowej Storz Medical rezultaty to m.in.:

 

 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • redukcja cellulitu,
 • ujędrnienie ciała,
 • zniwelowanie wiotkości skóry,
 • zwiększenie cyrkulacji krwi,
 • usprawnienie przepływu limfy,
 • dotlenienie tkanek.

 

Fale akustyczne są również wykorzystywane w fizjoterapii. Stosuje się je w celu leczenia uszkodzonych mięśni i ścięgien.

 

Kriolipoliza CoolTech

 

Kriolipoliza metodą CoolTech to bezbolesny zabieg, którego celem jest uszkodzenie komórek tłuszczowych i pobudzenie organizmu do ich zmetabolizowania. Efekt jest uzyskiwany na drodze chłodzenia tkanek, po uprzednim zassaniu fałdy skórnej do specjalnego aplikatora. Niska temperatura sprawia, że tkanka tłuszczowa ulega degradacji. W ciągu kilku tygodni po zabiegu możemy obserwować jej stopniowe zanikanie, a w rezultacie – wymodelowanie sylwetki i zmniejszenie obwodu ciała w miejscu zabiegowym. Obszary, na których kriolipoliza może zostać z powodzeniem wykonana, to:

 

 • brzuch,
 • boczki,
 • uda,
 • ramiona,
 • podbródek. 

Procedura trwa około 70 minut. Pierwszym etapem jest pomiar grubości tkanki tłuszczowej, który pozwala na dobór optymalnych dla danego pacjenta parametrów urządzenia CoolTech. Kriolipoliza jest zwykle wykonywana jednorazowo, jednak istnieje możliwość powtórzenia zabiegu po około 6 tygodniach.

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice