• English

5 faktów o laserowej blefaroplastyce

5 faktów o laserowej blefaroplastyce

Nadmiar skóry na powiekach przeszkadza Ci w codziennym funkcjonowaniu?

Dermatochalasis sprawia, że masz zmniejszone pole widzenia, a Twoja twarz wygląda na starszą i zmęczoną? Chcesz pozbyć się problemu zdrowotnego i estetycznego, ale boisz się, że zabieg będzie bolesny, a rekonwalescencja długa? Poznaj 5 faktów o blefaroplastyce laserowej wykonywanej w Centrum DER-MED w Katowicach. Sprawdź, dlaczego zaufało nam tylu pacjentów!

  1. Blefaroplastyka laserowa jest metodą bezpieczniejszą niż chirurgiczna

Jeszcze kilka lat temu temu jedynym sposobem na pozbycie się opadającej powieki była operacja chirurgiczna, podczas której lekarz wycinał przeszkadzający fragment skóry, likwidując problem. Zabieg był bolesny, a po skończonej operacji pacjent miał widoczne blizny oraz musiał poświęcić dłuższy czas na rehabilitację. Dzisiaj możliwy jest inny, mniej bolesny i bezpieczniejszy sposób wykonania blefaroplastyki. W Centrum DER-MED korektę opadających powiek wykonujemy laserem frakcyjnym, który w skuteczny sposób eliminuje problem opadających powiek, a jednocześnie nie pozostawia widocznych blizn oraz jest mniej inwazyjny. Podczas zabiegu pacjent dostaje miejscowe znieczulenie, dzięki czemu cały czas jest przytomny. Rekonwalescencja po laserowej korekcji opadającej powieki trwa krótko – już po 2-3 dniach pacjent może wrócić do codziennych obowiązków.

  1. Korekta powiek laserem nie zostawia blizn

Kluczem do dobrze wykonanego zabiegu jest lekarz, który go wykonuje, oraz sprzęt, na jakim pracuje. W Centrum DER-MED lekarze specjaliści, jako fachowcy w swoich dziedzinach, gwarantują profesjonalne i bezpieczne prowadzenie zabiegu. Mówiąc o blefaroplastyce laserowej, należy podkreślić sprzęt, który również jest kluczem do sukcesu. W naszym Centrum DER-MED używamy lasera frakcyjnego nowej generacji, przeznaczonego do zabiegów medycyny estetycznej Xide CO2 firmy DEKA – jednego z wiodących producentów sprzętu medycznego. Warto wiedzieć, że laser nie uszkadza całej skóry, a jedynie jej mikrofragmenty, co sprawia, że dookoła pozostaje zdrowa tkanka. Po wykonaniu laserowej blefaroplastyki proces odbudowy może przebiegać bardzo intensywnie, dużo szybciej niż w przypadku innych dostępnych metod.

  1. Dzięki laserowej korekcji powiek zniknie problem zdrowotny i estetyczny

Ptoza jest problemem natury zdrowotnej oraz estetycznej. Z jednej strony pacjenci skarżą się na zmniejszone pole widzenia, które utrudnia codzienne funkcjonowanie, z drugiej zauważają, że ich twarz wygląda na kilka lat starszą i bardziej zmęczoną. Na szczęście dzięki laserowej korekcji powiek w szybki i bezpieczny sposób problem zostaje wyeliminowany w całości. Po zabiegu pacjenci nie odczuwają dyskomfortu związanego ze zmniejszonym polem widzenia, a także poprawia im się samopoczucie.

  1. Po blefaroplastyce laserowej do pracy można wrócić nawet na drugi dzień

Dużą zaletą laserowej korekty powiek jest krótki czas rekonwalescencji, który pozwala pacjentom na powrót do pracy nawet już na drugi dzień po zabiegu. Należy jednak mieć na uwadzę fakt, że po blefaroplastyce mogą być widoczne siniaki, które można jednak ukryć pod makijażem. Decyzja o powrocie do pracy zależy od indywidualnego wyboru pacjenta oraz charakteru jego pracy.

  1. Jeden krótki zabieg daje trwały i satysfakcjonujący efekt

W Centrum DER-MED blefaroplastykę wykonujemy laserowo, ponieważ uważamy, że to najlepszy z dostępnych sposobów. Metoda ta przede wszystkich cechuje się małą inwazyjnością, krótkim czasem rekonwalescencji, szybkim wykonaniem oraz trwałością efektów. Do pozbycia się problemu opadającej powieki wystarczający jest już jeden zabieg. Laserowa blefaroplastyka to gwarancja szybkiej, bezinwazyjnej i skutecznej metody na wyeliminowanie tego problemu.