• English

Bez kłoPOTu… Po prostu

Bez kłoPOTu… Po prostu

Nie lubisz podawać dłoni na powitanie? A może wystąpienia publiczne, w pracy nie są Twoją mocną stroną bo… zalewa Cię pot? Tym sytuacjom da się zaradzić skutecznie i bezpiecznie.

Leczenie nadpotliwości – wystarczy kilka „nakłuć” i będziesz pierwszy podawać rękę na spotkaniu, kolor koszuli wybierzesz bez trudu i nie będziesz się denerwował potem. Bo prawda jest taka, że pot to nie tylko dyskomfort związany choćby z częstym przebieraniem, ale i zmniejszenie naszej samooceny.

Co to jest nadpotliwość?

Każdy z nas się poci. Niektórzy mają suche dłonie nawet w upalny dzień, inni wilgotne nawet kiedy jest chłodno. Pocenie się jest normalnym i koniecznym stanem fizjologicznym, który chroni organizm przed przegrzaniem. A czym zatem jest nadpotliwość? To nic innego jak wydzielanie zwiększonej ilości potu przez gruczoły potowe. Zapytacie co oznacza zwiększona ilość, prawda? To taka, z którą nie radzą sobie antyperspiranty. Gruczoły  potowe reagują zwiększoną ilością najczęściej na wysoką temperaturę oraz silne emocje czy bodźce emocjonalne.  Czasem dzieje się też tak, że gruczoły są nadaktywne i reagują niewspółmiernie do bodźca. Ilość potu nie jest odpowiednia do zaistniałej sytuacji.

Jak pozbyć się nadpotliwości?

Skoro już wiemy, że antyperspirant nam nie pomoże to… udajemy się do lekarza medycyny estetycznej np. w Centrum DER-MED i umawiamy się na zabieg ostrzyknięcia „pocącego się” obszaru toksyną botulinową. Z poprzedniego wpisu wiecie już dlaczego wybór miejsca, w którym wykonujemy zabieg jest bardzo ważny.

Wyspecjalizowany lekarz medycyny estetycznej ostrzykuje kłopotliwy obszar toksyną co pozwala uśpić gruczoły potowe. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu – w dniu zabiegu obszar smarowany jest specjalnymi maściami. Taka procedura ma poprawić komfort zabiegu. Sam zabieg trwa ok 30 min. i nie wymaga rekonwalescencji.

Jakie są efekty botoksu na nadpotliwość?

Efekty zabiegu leczenia nadpotliwości są już odczuwalne po kilku dniach. Ale pisząc efekty nie mamy tu na myśli tylko tych oczywistych czyli sucha skóra w miejscu kłoPOTu, ale i tych wiązanych z samooceną czy pewnością siebie. Po zastosowaniu toksyny botulinowej podanie dłoni nie będzie stresujące, a i koszule pod pachami nie będą krępowały. Cóż tu dużo pisać… Zabieg ma ogrom plusów zwłaszcza w upalne dni.