• English

Ciało i sylwetka pod kontrolą cz. 2: liposukcja Body Jet i kriolipoliza Cooltech

Ciało i sylwetka pod kontrolą cz. 2: liposukcja Body Jet i kriolipoliza Cooltech

Kochanego ciałka nigdy za wiele. Na pewno niejedna z kobiet mających problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej, usłyszała kiedyś to zdanie od swojego partnera.

Zazwyczaj słowa te wynikają z naturalnej życzliwości, próby pocieszenia. Bywa też tak, że są w 100% szczere, bo wielu panom podobają się kobiety o rubensowskich kształtach. Lecz nasze ciało powinno podobać się przede wszystkim nam. Dlatego, nie oglądając się na innych, sama zdecyduj jak poprawić wygląd swojej sylwetki.

Poznaj dwie najskuteczniejsze metody redukcji tkanki tłuszczowej i sprawdź, który zabieg będzie najlepszy dla Ciebie! Obydwa mają na celu niwelowanie tkanki tłuszczowej, każdy z nich wykorzystuje jednak nieco inną metodę.

Kriolipoliza Colltech – odchudzanie przez zamrażanie

Zabieg Cooltech to rewolucyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą zamrażania, profesjonalnie nazywanego kriolipolizą. Już po jednym zabiegu efekty widoczne są gołym okiem. Metodę tę można wykorzystać do wyszczuplania brzucha, ud, ramion, a nawet do usuwania podwójnego podbródka.

Zabieg Cooltech poprzedza pomiar grubości tkanki tłuszczowej, aby odpowiednio zaprogramować parametry urządzenia dla konkretnego przypadku. Następnie pacjentka wkłada ochronną membranę. Urządzenie Cooltech zasysa skórę i silnie chłodzi fałd skóry. Podczas zabiegu znacząco obniża się temperatura tkanki tłuszczowej, co skutkuje jej uszkodzeniem. Precyzyjnie ustalony czas chłodzenia zapewnia skuteczność terapii i zapobiega uszkodzeniu sąsiednich tkanek. Martwe komórki tłuszczowe zostają usunięte z organizmu w naturalnym, fizjologicznym procesie.

Efekty kriolipolizy widoczne są już po dwóch tygodniach, ale pogłębiają się przez kilka następnych miesięcy.

Body Jet – bezpieczniejszy wymiar liposukcji

Liposukcja wodna Body Jet nie jest typowym zabiegiem odsysania tłuszczu. Stosuje się w niej metodę mniej inwazyjną, niż w przypadku zwykłej liposukcji. Body Jet to urządzenie, które wykorzystuje unikalną metodę roztworu wodnego WAL (ang. Water-Jet Assisted Liposuction). W celu rozluźnieniu komórek tłuszczowych w wybrany obszar ciała zostaje podany ten specjalny roztwór wody. Następnie komórki są odsysane wraz z płynem za pomocą tych samych narzędzi, czyli: urządzenia Body Jet i kaniuli (potocznie nazywana wenflonem – plastikowa rurka umieszczana za pomocą igły w żyle). Zastosowanie strumienia wodnego pozwala odseparować komórki tłuszczowe od tkanki łącznej, nie uszkadzając niczego dookoła.

Co ważne, urządzenie Body Jet, odsysając tłuszcz, jednocześnie aplikuje do organizmu leki uśmierzające ból, dzięki czemu eliminuje jakikolwiek dyskomfort. Body Jet przy okazji umożliwia transplantację tkanki tłuszczowej np. do piersi czy pośladków w celu ich ujędrnienia i powiększenia. Pobrane metodą Body Jet komórki tłuszczowe zachowują niemalże pełną przeżywalność, dzięki czemu stanowią najlepszy naturalny wypełniacz, jaki można sobie wyobrazić.

Zalety liposukcji Body Jet w porównaniu do tradycyjnej liposukcji:

  • mniejsza inwazyjność,
  • możliwość usunięcia aż 5 litrów tkanki tłuszczowej na 100 kg masy ciała,
  • duża precyzyjność,
  • zminimalizowanie bólu i skutków ubocznych,
  • szybki okres rekonwalescencji,
  • możliwość reimplantacji odessanego tłuszczu.

Który zabieg wybrać?

Zależy od wielkości Twojego problemu. Bardziej spektakularne efekty przyniesie liposukcja Body Jet, więc jeśli Twój problem jest duży, a niechciany tłuszczyk szczególnie oporny, to ten zabieg będzie dla Ciebie zdecydowanie lepszy. Z kolei kriolipoliza jest zabiegiem bezpieczniejszym i mniej inwazyjnym, nie wymagającym ingerencji chirurga, więc jeśli Twój problem nie jest duży, to powinnaś wybrać zabieg Cooltech.

W wyborze zabiegu decydująca może okazać się też cena. Zabieg Body Jet to wydatek rzędu kilku tysięcy. Za zabieg Cooltech zapłacisz nieco powyżej tysiąca.

Więcej na temat tych oraz innych zabiegów poprawiających wygląd ciała dowiesz się z naszej strony: https://katowice.dermed.pl/pl/