• English

Co potrafi laser? Poznaj laserową ginekologię estetyczną

Co potrafi laser? Poznaj laserową ginekologię estetyczną

Czy można sobie wyobrazić bardziej wszechstronne urządzenie medyczne niż laser? Wiele zabiegów medycyny estetycznej polega na zastosowaniu tego nowoczesnego urządzenia.

Obecnie specjaliści różnych dziedzin medycyny chętniej sięgają po laser niż skalpel, ponieważ jest dokładniejszy i wiąże się z krótszym gojeniem i minimalnym okresem rekonwalescencji. Zabiegi laserowe charakteryzują się wysoką skutecznością. Nic więc dziwnego, że znalazło się dla nich również miejsce w ginekologii estetycznej. Przerost warg sromowych, nietrzymanie moczu – z tymi problemami intymnymi efektywnie poradzi sobie laserowa ginekologia estetyczna.

Korekta warg sromowych – laser nie ma sobie równych

Przerośnięte wargi sromowe, to kobiecy problem, o którym zdecydowanie za mało się mówi. Wiąże się on z ogromnym dyskomfortem, a do tego jest wstydliwy, dlatego wiele kobiet nie zgłasza się z nim do specjalisty. To błąd, ponieważ laserowa labioplastyka może zdziałać cuda. Plastykę warg sromowych za pomocą lasera polecamy kobietom, których wargi sromowe są:

  • wydłużone i/lub asymetryczne,
  • zbyt duże,
  • zniekształcone,
  • wyglądają nieestetycznie,
  • łatwo się podrażniają
  • powodują choćby najmniejszy dyskomfort.

Na czym polega labioplastyka laserowa? Jest to zabieg z zakresu laserowej ginekologii estetycznej, który wykonywany jest za pomocą urządzenia MonaLisa Touch. Sama procedura wygląda podobnie, jak w przypadku chirurgicznej korekty warg sromowych, z tą różnicą, że skalpel zostaje zastąpiony światłem lasera. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, krwawienie po zabiegu jest niewielkie. Zabieg trwa około 1,5 godziny w znieczuleniu miejscowym i jest wykonywany przez doświadczonego specjalistę laseroterapii i ginekologii estetycznej. Pacjentka podczas zabiegu nie odczuwa dyskomfortu ani bólu. Labioplastyka laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, a ponadto skraca czas rekonwalescencji do absolutnego minimum. Obrzęk tkanek znika po około 1-2 tygodniach. Natomiast po około 1-1,5 miesiąca od zabiegu pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej.

Leczenie nietrzymania moczu – jak działa laser?

Nietrzymanie moczu to dla kobiet równie wstydliwy temat, jak przerost warg sromowych. Niezmiennie zachęcamy do zgłaszania się z tego typu dolegliwościami do Centrum DER-MED w Katowicach, zwłaszcza że czeka tu na nasze pacjentki indywidualna i dyskretna opieka. Nietrzymanie moczu jest bardzo powszechne wśród kobiet w każdym wieku. Trudny poród naturalny, okres menopauzy, zaburzenia hormonalne – to wszystko może przyczynić się do osłabienia kobiecych narządów płciowych, a w konsekwencji do powstawania problemu nietrzymania moczu. Jak walczyć z tą krępującą przypadłością? Pomocna okazuje się laserowa ginekologia estetyczna. W tym przypadku również sprawdza się rewelacyjny laser MonaLisa Touch.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to mało inwazyjny zabieg, który polega na wprowadzeniu specjalnej głowicy, wyposażonej w skaner, do wnętrza pochwy. Energia lasera powoduje fototermiczne obkurczanie mięśni dna miednicy oraz pochwy. W efekcie tego zmniejsza się kąt nachylenia cewki. Zabieg reduk­uje pro­blem nie­trzy­ma­nia moczu bez inter­wen­cji chirurgicznej, nie wymaga zastosowania znieczulenia i jest bezbolesny. Od razu po nim można wrócić do wykonywania codziennych czynności. Po około 14 dniach można wrócić do współżycia z partnerem.

Więcej na temat zabiegów ginekologii estetycznej przeczytasz na naszej stronie: https://katowice.dermed.pl/pl/