• English

Cooltech – szybki sposób na podwójny podbródek

Cooltech – szybki sposób na podwójny podbródek

Podwójny podbródek zwany inaczej “drugim podbródkiem” jest nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz skóry która zbiera się pod brodą.

Niestety, przysparza on wiele kompleksów, które ciągną za sobą niepewność siebie i brak poczucie własnej wartości. Druga broda wygląda nieestetycznie z każdej strony profilu i pojawia się zarówno u osób otyłych jak i szczupłych. W przypadku osób o mniejszej wadze, przyczyną podwójnego podbródka może być wiotka, opadająca skóra bądź specyficzna budowa twarzy. Niestety nie jest możliwe zamaskowanie takiej niedoskonałości poprzez makijaż czy inne tego typu sposoby. Jedyną opcją jest zabieg, który w szybki i bezinwazyjny sposób usunie Twoją przypadłość. Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się o nim więcej.

Jak usunąć drugi podbródek zabiegiem Cooltech?

W naszej klinice medycyny estetycznej Centrum DER-MED w Katowicach posiadamy specjalistyczne urządzenie Cooltech firmy COCCON Medical, który w sposób bezinwazyjny i bezbolesny usunie defekt podwójnego podbródka. Urządzenie te już po pierwszym zabiegu daje spektakularny efekt. Wyposażone jest w specjalne głowice Cooltech, które w precyzyjny i delikatny sposób rozbijają tkankę tłuszczową z okolic podbródka. Podczas zabiegu głowice odpowiednio schładzają do niskiej temperatury tkankę tłuszczową powodując jej ogólną destrukcję, następnie obumarłe komórki tłuszczowe w naturalny i fizjologiczny sposób zostają usunięte z organizmu. W medycynie estetycznej takie zjawisko nazywa się kriolipolizą. Rezultatem tego jest perfekcyjnie wygładzona i odpowiednio napięta skóra pod brodą bez niepotrzebnych dodatkowych fałd.  

Jak przebiega zabieg usuwania podwójnego podbródka?

W naszej Centrum DER-MED szczególnie dbamy o komfort i zdrowie Pacjenta. Jego opinia i samopoczucie jest dla nas najważniejsze, dlatego przed każdym zabiegiem przeprowadzamy dokładny wywiad na temat zdrowia Pacjenta oraz jego wymagań co do samego zabiegu i przyszłego wyglądu. Sam zabieg trwa około 70 minut i wykonywany jest całkowicie bez znieczulenia, czyli nie musisz spodziewać się żadnego bólu czy ogólnego dyskomfortu. Na samym początku przed wykonaniem usunięcia podwójnego podbródka urządzeniem Cooltech nasi specjaliści badają pomiar grubości tkanki tłuszczowej, tak aby w odpowiedni sposób zaprogramować parametry urządzenia dla indywidualnego przypadku. Następnie kosmetolog zakłada na głowę ochronną membranę i przykłada aplikator, mający na celu zasysać oraz chłodzić fałdy skóry. Najważniejsze jest to, że zabieg urządzeniem Cooltech podczas swojej pracy nie narusza innych tkanek, pozostawiając je w takiej samej formie jakie były wcześniej. Terapia obejmuje tylko to miejsce, które poddawane są zabiegowi. To wszystko dzięki precyzyjnemu określeniu czasu chłodzenia zapewniającemu najwyższą skuteczność i całkowitą bezinwazyjność dla organizmu Pacjenta.

Efekty zabiegu

Na całkowity efekt redukcji drugiego podbródka trzeba poczekać od dwóch do trzech miesięcy, aby skóra i jej tkanki mogły w precyzyjny i zadowalający sposób się uformować. Skutkiem zabiegu urządzeniem Cooltech jest gładka, napięta i dogłębnie wymodelowana skóra pod brodą. Jej dodatkowe fałdki są całkowicie wyeliminowane, a profil twarzy wygląda ładnie i estetycznie. Jeśli zaś efekt końcowy nie jest dla nas całkowicie satysfakcjonujący, zabieg można kolejno powtórzyć po upływie 6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

W naszym Centrum DER-MED dbamy, aby każda osoba przed zabiegiem była dokładnie przebadana oraz nie obejmują go żadnych czynniki wykluczające. Jeśli zaś posiada on chorobę nowotworową, żylaki, jest w okresie ciąży lub karmienia piersią, ma stany zapalne na skórze, świeże blizny, tatuaż w miejscu zabiegowym bądź jest opalony lub używa samoopalacza musimy niestety doradzić mu rezygnację z zabiegu lub odłożenie go na inny termin. Taka decyzja wynika tylko i wyłącznie ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pacjentów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu usuwania drugiego podbródka urządzeniem Cooltech bądź poszukać innych ofert zabiegowych, zajrzyj na naszą stronę https://katowice.dermed.pl. Zapraszamy!