• English

Czasem lepiej jest mieć więcej na głowie – poznaj zalety mikropigmentacji skóry głowy

Czasem lepiej jest mieć więcej na głowie – poznaj zalety mikropigmentacji skóry głowy

Według badań naukowych łysi mężczyźni postrzegani są jako lepsi przywódcy, osoby bardziej wpływowe i autorytarne niż panowie posiadający bujną czuprynę.

Mimo to łysi mężczyźni sami siebie postrzegają negatywnie i prawie 70% z nich braki w owłosieniu uważa za nieatrakcyjne.

Wszystkiemu winne geny?

O ile łysienie w przypadku kobiet często wynika z zaburzeń hormonalnych, o tyle w przypadku mężczyzn najczęściej winne są predyspozycje genetyczne. Największe skłonności do utraty włosów mają biali mężczyźni – aż 96% spośród nich traci pewną część włosów. U jednych utrata włosów jest bardziej widoczna, u innych mniej. Według statystyk wyraźna łysina pojawia się u jednej trzeciej 30-latków, a w przypadku 50-latków dotyczy już połowy z nich. Naukowcy twierdzą, że za utratę odpowiada odziedziczony po rodzicach (dokładnie po mamie!) gen nadwrażliwości korzeni włosa na męskie hormony. Z genami się nie dyskutuje, więc można pogodzić się z postępującym procesem łysienia lub poddać się jednemu z zabiegów jego skutecznego maskowania. Może to być dość długotrwały i kosztowny zabieg transplantacji włosów lub znacznie szybsza, tańsza i również efektowna metoda maskowania łysienia za pomocą mikropigmentacji skóry głowy.

Mikropigmentacja skóry głowy

Pigmentacja skóry głowy to rodzaj mikropigmentacji medycznej – grupy zabiegów, których celem jest nie tylko poprawa wyglądu, lecz także przywrócenie pewności siebie, poprzez maskowanie takich defektów, jak brak lub ubytki w brwiach, włosach na głowie czy brodawkach sutkowych. Pokrótce zabieg polega na wprowadzeniu pod naskórek barwnika – przypomina to nieco tatuowanie lub wykonywanie makijażu permanentnego. Mikropigmentacja skóry głowy pozwala zatuszować zakola lub stworzyć na głowie efekt krótko ostrzyżonej fryzury.

Realistyczna imitacja owłosienia

Zabieg można wykonywać zarówno w przypadku łysienia plackowatego, jak i całkowitego. Pigmentacja skóry głowy doskonale maskuje zakola, małe i duże przerzedzenia włosów, a także blizny występujące na owłosionej skórze głowy. 

Efekty zabiegu:

  • uzyskanie efektu krótko ostrzyżonych włosów na głowie,
  • zamaskowanie zakoli,
  • zamaskowanie łysienia plackowatego,
  • zamaskowanie przerzedzenia przy dłuższych włosach.

Jak długo będziesz cieszył się efektami?

Mimo że efekty zabiegu pigmentacji skóry głowy są spektakularne i długotrwałe, to nie ma gwarancji, że są nam dane raz na zawsze. Aby cieszyć się rezultatami zabiegu mikropigmentacji przez wiele lat, a nawet przez całe życie, trzeba co jakiś czas wykonywać zabiegi przypominające, które utrwalają barwnik i zapobiegają jego blaknięciu. Zwykle zaleca się ich wykonywanie co 2-3 lata. Aby opóźnić blaknięcie pigmentu, trzeba też odpowiednio dbać o skórę głowy – stosować kremy z filtrem oraz unikać celowego opalania skóry głowy zarówno w słońcu, jak i na solarium.

Jak wygląda zabieg i kto go wykonuje?

Mikropigmentacja medyczna skóry głowy ma na celu odtworzenie brakujących włosków na głowie lub stworzenie imitacji krótko przystrzyżonej fryzury u łysych mężczyzn. Zabieg wykonywany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Za pomocą specjalnych, sterylnych igieł wprowadza się odpowiednio dobrany barwnik w skórę głowy, tworząc imitację drobnych włosków. Mikropigmentacja skóry głowy wykonywana jest przez dyplomowaną linergistkę – osobę odpowiednio przeszkoloną w kierunku mikropigmentacji medycznej. Właśnie taką osobę spotkasz w naszym Centrum DER-MED. Zapraszamy do zapisania się na konsultację z naszą doświadczoną linergistką!

Więcej o mikropigmentacji medycznej w katowickim Centrum DER-MED.