Czym jest prawdziwa medycyna estetyczna?

Czym jest prawdziwa medycyna estetyczna?

Czym jest medycyna estetyczna wie każdy, ale w większości jest to tylko wiedza pozorna lub wręcz nieprawdziwa.

W mediach pokazywane są „przerysowane” gwiazdy korzystające regularnie z zabiegów estetycznych. U jednych wzbudza to salwę śmiechu, u innych zachwyt, a na innych… nie robi wrażenia. Czym zatem jest prawdziwa medycyna estetyczna? Przeczytajcie nasz dzisiejszy wpis.

W Polsce, pomimo iż medycyna estetyczna jest powszechnie praktykowana, pojawia się dużo nieprawdziwych informacji, groteskowych zdjęć dziewczyn z „potężnymi” ustami, które zasłaniają całą twarz. A przecież w prawdziwej medycynie estetycznej nie chodzi o „upiększanie”, które jest aż tak widoczne, rzucające się w oczy. Chodzi o poprawę wyglądu niedostrzegalnie. Dana osoba ma wyglądać świetnie, ale nikt nie wie dlaczego.

Tylko lekarz i nie szukaj kogoś innego

Jak osiągnąć taki efekt? Najważniejszy jest lekarz – jego umiejętność poznania pacjenta, sprawna ręka, znajomość pojęcia „umiar” oraz głowa, w której układa plan działania. W medycynie estetycznej, jak w każdej innej dziedzinie medycyny, nie ma miejsca na przypadek. Każde działanie musi być dokładnie przeanalizowane. To właśnie te czynniki decydują o powodzeniu zabiegów estetycznych oraz terapii przeciwstarzeniowych.

Niestety coraz więcej osób związanych ze środowiskiem kosmetycznym, nie będących lekarzami, także wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Budzi to sprzeciw środowiska medycznego – co jest zrozumiałe. To odpowiednio przeszkoleni lekarze są gwarantem bezpieczeństwa takich zabiegów. Są gwarantem wysokiego poziomu zabiegów ponieważ posiadają odpowiednie umiejętności.

W Centrum DER-MED pracuje zespół świetnych specjalistów, zarówno lekarzy jak i kosmetologów. Ale zabiegi medycyny estetycznej wykonują TYLKO lekarze. Dlatego m.in. nasi pacjenci mogą się cieszyć takimi wynikami zabiegów oraz terapii przeciwstarzeniowych. Wybierając gabinet medycyny estetycznej wybierajmy ten gdzie jest lekarz. Prawdziwy lekarz.

Mają nosa…

Jak już pisaliśmy efekt zabiegów medycyny estetycznej ma być niedostrzegalny, ale wyczuwalny. Dana osoba ma wyglądać dobrze. Po prostu. W Centrum DER-MED zabiegi poprzedzone są konsultacją. Spokojna rozmowa z lekarzem, przygotowanie indywidualnego planu zabiegów, ale przede wszystkim możliwość rozwiania obaw, poznania pacjenta i lekarza oraz budowanie zaufania. W naszym Centrum DER-MED lekarz potrafi powiedzieć „nie” jeżeli wie, że oczekiwania pacjenta zaburzą równowagę wyglądu całej twarzy czy ciała. Nasi lekarze, jak to się potocznie mówi, „mają nosa”. Potrafią doskonale poprowadzić pacjenta. Osoba z szarą cerą, zmęczoną twarzą, polem zmarszczek i ustami zbyt wąskimi staje się lepszą wersją siebie, a nie nową osobą.

Przykładowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej