• English

Dla każdego coś kosmetycznego

Dla każdego coś kosmetycznego

Od czego zacząć przygodę z kosmetyką? Jaki zabieg wybrać by skóra była promienna?

Ostatnio często spotykamy się z takimi pytaniami. Dlatego też temu zagadnieniu poświęcimy nasz najnowszy wpis.

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. Dlaczego? Bo każda skóra jest inna i potrzebuje czegoś innego. Ale po kolei.

Konsultacja i analiza skóry – czyli czas start!

Konsultacja do zabiegu jest pierwszym etapem w naszym maratonie (choć nie wiemy czy to odpowiednie słowo bo maraton jest męczący, a zabiegi są przyjemne). Zaczynamy oczywiście od demakijażu. Następnie szczera (to jest kluczowe słowo) rozmowa z kosmetologiem. O co Was zapytają nasze dziewczyny? O pielęgnację domową – jakich produktów używacie, jak dbacie o skórę, co robicie. Co według Was jest problemem? Co chcielibyście osiągnąć. Jakie są Wasze odczucia – czy skóra jest spięta? Ta rozmowa jest bardzo ważnym elementem konsultacji. Warto na każde pytanie odpowiedzieć szczerze i nie wprowadzać kosmetologa w błąd. Bo jak tu podjąć słuszną decyzję co do rodzaju zabiegu jeżeli kosmetolog ma nieprawdziwe informacje? Kolejny krok to analiza skóry za pomocą lupo-lampy. Kosmetolog ocenia jakie zmiany pojawiają się na skórze, jaki jest jej stan. Można także dodatkowo wykonać badanie poziomu nawilżenia aparaturą mierzącą. Podczas konsultacji powstaje też PLAN ZABIEGOWY z określonymi etapami.

Oczyszczanie skóry

Kiedy już kosmetolog poznał stan skóry wybierze odpowiednią metodę jej oczyszczenia. Oczyszczanie jest tym zabiegiem, który pozwoli przygotować skórę na najlepsze;) Mamy tutaj trzy opcje. Przy zaskórnikach, prosakach – będzie to manualne oczyszczanie twarzy. Jeżeli nie ma tego problemu – skórę można przygotować dzięki odpowiednio dobranym kwasom. W zależności od stopnia zanieczyszczenia kosmetolog może zalecić serią kwasów (trzy zabiegi). Jest jeszcze opcja – skóra nie wymaga dodatkowego oczyszczenia – kosmetolog wykonuje tylko peeling, który jest elementem już właściwego zabiegu.

Zabieg kosmetyczny

Jeżeli skóra jest już oczyszczona i przygotowana możemy wreszcie umawiać się na przyjemny i niezwykle pożyteczny zabieg kosmetyczny. Nie będziemy tu pisać, że po nim poczujesz się jak bogini, ale jest to prawda. Większość naszych zabiegów składa się z kilku elementów. Mamy więc peeling, ampułkę pełną dobra, masaż oraz maskę.

W zależności od ustaleń z konsultacji i planu skóra po zabiegu:

  • skóra będzie odżywiona, nawilżona oraz gładsza w dotyku,
  • odbudowa skóry,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • zmniejszenie widoczności porów,
  • zniwelowanie niedoskonałości skóry,
  • bankietowy efekt liftingu,
  • poprawa napięcia skóry.

Coś więcej

Nasi kosmetolodzy wykonują także zabiegi z wykorzystaniem urządzeń. Mamy liftigującego Titan, ujędrniający Endermolift i odżywczą mezoterapię bezigłową. Ale o tym w następnych wpisach. Choć już teraz możecie o tych zabiegach poczytać u nas na stronie.