Ginekologia estetyczna – moda czy wygoda?

Ginekologia estetyczna – moda czy wygoda?

Kilka słów o tym jak podnieść komfort intymny i jak zadbać o siebie po porodzie oraz w okresie menopauzy.

Trudności intymne dotykają wiele kobiet na świecie bez względu na wiek.

Szacuje się, że co czwarta z nas ma lub będzie miała problem z nietrzymaniem moczu, spadkiem komfortu w życiu seksualnym czy niezadowoleniem z wyglądu swoich miejsc intymnych.

Dlaczego ja?

Jesteś świeżo upieczoną mamą? A może Twój poród był ciężki i nie wszystko poszło po Twojej myśli? Może masz menopauzę? A może Twoja mama miała podobne problemy?

Zmiany w funkcjonowaniu czy wyglądzie miejsc intymnych są szczególnie widoczne i odczuwalne po porodzie oraz właśnie w okresie menopauzy. Bardzo często pojawia się suchość pochwy oraz zwiększenie jej obwodu (tzw. luźna pochwa). Kobiety skarżą się także na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Te dolegliwości prowadzą do spadku zadowolenia z życia intymnego, trudności w zbliżaniu z partnerem, zaburzenia komfortu intymnego oraz spadku zadowolenie z samej siebie.

Czy wiesz, że wystarczy niecałe 30 minut by poprawić Twój komfort intymny?

Dla kobiet, które borykają się z nietrzymaniem moczu, suchością pochwy, nieelastyczną pochwą powstał laser MonaLisa Touch. Jest to najnowsze rozwiązanie w ginekologii estetycznej! Laser MonaLisa Touch jest także doskonałą alternatywą do zabiegów chirurgicznych. W Centrum DER-MED wykonuje go doświadczona ginekolog, a sam zabieg nie trwa nawet 30 minut!

Laserowa rewitalizacja pochwy – przebieg zabiegu

Lekarz ginekolog wprowadza specjalną końcówkę do wnętrza waginy, a następnie ustawia moc lasera w zależności od potrzeb. Moc lasera działa na tkankę pobudzając ją do produkcji kolagenu. Dzięki temu pochwa staje się bardziej elastyczna i napięta, wzrasta także poziom jej nawilżenia. Zabieg jest szybki i bezbolesny. Pacjentka odczuwa zazwyczaj przyjemne ciepło. Warto podkreślić, że laserowa rewitalizacja pochwy jest bezinwazyjna, dlatego pacjentka może wrócić do pracy zaraz po zabiegu.

Laserowa rewitalizacja pochwy i jej efekty

 • wzmocnienie oraz poprawa elastyczności pochwy,
 • regeneracja śluzówki pochwy,
 • zmniejszenie obwodu i zwężenie pochwy,
 • poprawa nawilżenia pochwy,
 • wzrost satysfakcji seksualnej u obojga partnerów,
 • poprawa komfortu psychicznego oraz zwiększenie pewności siebie.

Ćwiczysz na siłowni i zdarzy Ci się… ups? Kichniesz i… ups? A może podczas wykonywania codziennej czynności nie potrafisz utrzymać moczu? Tutaj także wystarczy 30 minut by zniwelować ten problem! Laser MonaLisa Touch nie tylko poprawia stan pochwy, ale także skutecznie pozwala leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu. Ginekolog wprowadza głowicę lasera do pochwy i ustala jego moc. Energia lasera powoduje fototermiczne obkurczenie mięśni pochwy i dna miednicy, które odpowiadają za prawidłowy kąt nachylenia cewki moczowej i utrzymanie moczu. Laser MonaLisa Touch rowiązuje problem związany z leczenia nietrzymaniem moczu już po jednym zabiegu.

Mała powtórka na koniec czyli ginekologia estetyczna – kiedy warto wykonać zabieg?

 • Kiedy na skutek ciąży, porodu lub z racji wieku Twoje okolice intymne nie funkcjonują jak powinny,
 • Kiedy chcesz odzyskać dawny wigor i satysfakcję z życia intymnego,
 • Kiedy pojawiają się problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu,
 • Wtedy, kiedy inne metody leczenia nietrzymania moczu nie zadziałały,
 • Kiedy pojawia się uciążliwa suchość pochwy,
 • Kiedy nie zadowala Cię wygląd Twoich okolic intymnych.

Jeśli chcesz wiedzieć co ginekologia estetyczna może zrobić dla Ciebie, zapraszamy na konsultację.