Laserowa korekcja powiek.

Laserowa korekcja powiek.

Jeden zabieg. Trwały efekt!

Młody wygląd w dużej mierze zależy od wyglądu naszej twarzy i oczu. Jeżeli, bez względu na wiek, powieki będą opadać to zyska ona smutny, zmęczony wyraz. Dodatkowo jeżeli nadmiar skóry powiek jest duży, to może nawet w znaczącym stopniu ograniczać nasze pole widzenia. Co wtedy? Odpowiedzi szukajcie w naszym najnowszym poście bo my mamy na to sposób. A właściwie trwałe rozwiązanie!

Opadające powieki – problem estetyczny i zdrowotny

Nadmiar skóry na górnej powiece nadaje twarzy charakterystyczny, ospały i smutny wygląd. Sprawia, że wygląda się na osobę o kilka lat starszą i zmęczoną. Jeśli skóry jest dużo za dużo, powieka może opadać tak mocno, że będzie przykrywać część oka i zmniejszać pole widzenia. A to już problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny, który utrudnia nam codzienne funkcjonowanie.

Na szczęście opadająca powieka nie musi być problemem na całe życie. Dzięki krótkiemu zabiegowi można poprawić zarówno wygląd jak i jakość życia pacjenta, który po zabiegu czuje się i wygląda młodziej, poprawia się jego samoocena oraz zwiększa pole widzenia.

Opadające powieki to problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn i choć to Panie częściej decydują się na ten zabieg ze względów estetycznych, to powinni rozważyć go również dbający o siebie Panowie.

Korekta powiek – rodzaje zabiegów

Choć w potocznej mowie mówi się o korekcie powiek bądź ich operacji, to profesjonalna nazwa tego zabiegu to blefaroplastyka. Obejmuje ona wszystkie metody plastyki powiek. Jeszcze kilka lat temu, jedyną dostępną metodą była chirurgiczna operacja powiek, w czasie której nadmiar skóry po prostu wycinano. Obecnie znacznie bardziej popularna staje się korekta powiek laserem, która jest zarówno mniej inwazyjna jak i umożliwia szybszy powrót pacjenta do życia zawodowego i społecznego.

Jak wygląda laserowa korekta powiek?

W DER-MED blefaroplastyka jest wykonywana za pomocą lasera frakcyjnego Xide CO2 firmy DEKA, która jest jednym z wiodących producentów sprzętu medycznego. Laser XIDE CO2 jest laserem nowej generacji przeznaczony do zabiegów estetycznych.

Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, pacjent jest cały czas świadomy.

Podczas blefaroplastyki laserowej lekarz za pomocą specjalnie dobranej końcówki lasera trwale usuwa nadmiar skóry powiek górnych. Szwy zakładane są w naturalnej bruździe powieki przez co są praktycznie niewidoczne. Następnie usuwane są na wizycie kontrolnej po 7 dniach.

Korekta powiek laserem jest o tyle bezpieczna, że laser nie uszkadza całej skóry, a jedynie jej mikrofragmenty, pozostawiając dookoła zdrową tkankę, dzięki czemu proces odbudowy może przebiegać bardzo intensywnie i znacznie szybciej niż w przypadku innych metod.

Z perspektywy pacjenta, zabieg jest szybki i prawie bezbolesny, choć trzeba liczyć się z możliwością pojawienia się obrzęku i siniaków. Ważne jest to, że bardzo szybko można wrócić do pracy a zabieg nie pozostawia widocznych blizn. Opadające powieki ulegają podniesieniu, skóra napina się i zyskuje jędrność.

Efekty zabiegu laserowej blefaroplastyki powiek:

  • odmieniony wygląd twarzy
  • likwidacja opadania powiek
  • poprawa pola widzenia
  • likwidacja asymetrii powiek

Korekta opadających powiek – najczęstsze pytania

Czy plastyka opadających powiek jest wykonywana przez lekarza?

Oczywiście, w gabinecie DER-MED w Katowicach, zabieg blafaroplastyki laserowej wykonuje dr n. med. Piotr Kucharzewski. Doktor Piotr jest okulistą z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w zakresie blefaroplastyki, ale i w leczeniu zaburzeń wzroku i przeprowadzania zabiegów okulistycznych. Dlatego pod opieką naszego specjalisty zabieg jest w pełni bezpieczny dla oczu i wzroku.

Czy po zabiegu będę mieć krwiaki i siniaki?

Blefaroplastyka laserowa jest zabiegiem znacznie mniej inwazyjnym niż tradycyjna operacja skalpelem. Mimo tego, w zależności od indywidualnych zdolności regeneracyjnych pacjenta, mogą pojawić się siniaki lub krwiaki. Bardzo często będzie można ukryć je pod makijażem. W wyjątkowych sytuacjach bardziej widoczne ślady mogą utrzymywać się do kilku dni. Same szwy ściągane są już po okresie tygodnia.

Jak szybko można wrócić do pracy po zabiegu korekty powiek?

W zasadzie nie ma przeciwwskazań do powrotu do pracy nawet na drugi dzień – o ile ewentualne ślady po zabiegu nie będą dla pacjenta krępujące bądź uciążliwe. Decyzja o powrocie do aktywności zawodowej zależy od pacjenta oraz charakteru jego pracy.

Czy laserowa plastyka powiek jest bezpieczna dla wzroku?

Zdecydowanie tak. Lekarz podczas zabiegu precyzyjnie operuje narzędziem i nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia wzroku pacjenta.

Jaką metodą poprawić opadające powieki?

Obecnie dostępnych jest kilka metod – chirurgiczna, plazma, laserowa. W gabinecie DER-MED wykonujemy zabiegi metodą laserową. Jest ona wg nas najlepsza. Łączy w sobie małą inwazyjność, krótki okres rekonwalescencji, ale przede wszystkim widoczny i trwały efekt tylko po jednym zabiegu.

Jak się przygotować do zabiegu laserowej plastyki powiek?

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja medyczna w DER-MED. Po zakwalifikowaniu pacjent musi wykonać zlecone badania krwi. Jeżeli są prawidłowe, to umawiamy się już na konkretny termin zabiegu. W sam dzień zabiegu nie ma potrzeby dodatkowych przygotowań. Przychodzimy dosłownie kilka chwil przed blefaroplastyką. Zabieg trwa około godziny. Dobrze by w ten dzień, po zabiegu, ktoś z nami wrócił. Chodzi tutaj o względy bezpieczeństwa.