Liposukcja Body Jet®

Liposukcja Body Jet®

Nie zawsze sama dieta i aktywność fizyczna wystarczą, by upragniona sylwetka stała się rzeczywistością.

Wtedy warto zastanowić się nad innymi bezpiecznymi metodami pozwalającymi usunąć niechciany i oporny tłuszczyk. Jedną z nich jest liposukcja wodna Body Jet®. Zabieg ten nie tylko usuwa co trzeba, ale i może co nieco powiększyć tu i tam…

Jak działa liposukcja Body Jet®?

Liposukcja wodna to jedna z bardziej nowoczesnych, małoinwazyjnych i bezpiecznych metod przeprowadzania zabiegu usuwania tłuszczu. Body Jet® jest urządzeniem, które wykorzystuje specjalnie ukierunkowany strumień roztworu wodnego. Umożliwia on delikatne oddzielenie komórek tłuszczowych od pozostałych tkanek bez uszkodzenia jednych i drugich. Dodatkowo w roztworze tym zawarte jest znieczulenie, które niweluje odczucia bólowe i podnosi komfort samego zabiegu.

Niechciany tu, ale bardzo potrzebny tam…

Z racji tego, że odessane komórki tłuszczowe nie zostały uszkodzone można je ponownie wykorzystać. Tak, to w 100% możliwe! Będą świetnym, naturalnym materiałem do powiększenia, wymodelowania piersi oraz pośladków. Taki zabieg nazywa się profesjonalnie reimplantacją tkanki tłuszczowej. Wykonuje się go właśnie w połączeniu z liposukcją Body Jet®. Efekt modelowania/powiększenia jest bardzo naturalny. Dodatkowo własna tkanka tłuszczowa jest materiałem w 100% hipoalergicznym!

Jak przebiega usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji Body Jet®?

Jak wspominaliśmy liposukcja wodna jest zabiegiem, który spośród wszystkich rodzajów liposukcji tradycyjnej jest najmniej inwazyjny, a czas rekonwalescencji jest tutaj zdecydowanie najkrótszy.

Sam zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której chirurg wstępnie kwalifikuje pacjenta oraz zleca badania. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że liposukcja nie jest zabiegiem dla osób otyłych. To zabieg mający na celu usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. A nie „odchudzenie” całego organizmu. Teraz jak już to wiemy, mamy kwalifikację oraz prawidłowe wyniki badań możemy umówić się na zabieg.

Zabieg Body Jet® trwa około 2 godzin. Czasem ten czas jest krótszy, czasem dłuższy. Zależy to od obszarów, z których usuwamy tłuszcz oraz ilości samej tkanki tłuszczowej. Liposukcja wodna wykonywana jest w znieczuleniu miejscowy, pacjent jest cały czas przytomny. Chirurg wprowadza kaniulę w obszar zabiegowy. Podawany jest nią wspominany już roztwór wodny oraz leki uśmierzające ból. Tkanka tłuszczowa zostaje oddzielona, a następnie tą samą kaniulą „odsysana”. Gdy pacjentka decyduje się jeszcze na reimplantację, to tkanka tłuszczowa zbierana jest do specjalnego lipokolektora oraz przygotowywana by podać ją we właściwe już miejsce. Oczywiście obszar ten także jest znieczulany miejscowo.

Jak dużo tłuszczu i skąd można usunąć podczas liposukcji?

W trakcie zabiegu Body Jet® stosuje się zasadę maksymalnego odessania ok 3 litrów tłuszczu na 100 kg masy ciała. Taka norma jest podyktowana dbałością o zdrowie pacjenta. Tłuszcz odsysa się z pośladków, brzucha, ud, ramion czy okolic kolan.

Dzięki temu, że liposukcja Body Jet® jest bardzo precyzyjna, lekarz może dokładnie usunąć tłuszcz z konkretnych fragmentów i partii ciała, zapewniając tym samym bardzo równomierną sylwetkę.

Przeciwskazania w liposukcji

Dzięki temu, że usuwanie tkanki tłuszczowej metoda Bod Jet jest tak delikatne, istnieje bardzo mało przeciwwskazań do zabiegu. Głównymi przeszkodami są nadciśnienie, choroby serca i problemy z krzepnięciem krwi. Stany zapalne w organizmie, niewydolność wątroby oraz nieleczona cukrzyca.