• English

Mezoterapia – lekarstwo na skórę i włosy

Mezoterapia – lekarstwo na skórę i włosy

Wiele kobiet boryka się z szarą, pozbawioną blasku i jędrności skórą.

Próbują masę sposobów, które nie dają oczekiwanych efektów. Żadne kremy, serum czy masaże w pełni nie usuwają widocznych zmarszczek czy fałd oraz nie nadają skórze napiętego i zdrowego wyglądu, taki jaki posiadało się w młodzieńczych latach. To samo tyczy się włosów, które poprzez wiele czynników zewnętrznych lub funkcjonowanie naszego organizmu – wypadają oraz robią się suche i łamliwe. Istnieje za to sposób, który w bezinwazyjny sposób sprosta Twoim wymaganiom i raz na zawsze usunie wszystkie kompleksy, upiększając Twój wygląd zewnętrzny. Dowiedz się o nim więcej!

Co to jest zabieg mezoterapii?

Nasi specjaliści z Centrum DER-MED szczególnie polecają zabieg mezoterapii, który precyzyjnie wygładzi, ujędrni oraz rozświetli starzejącą się skórę bądź poprawi kondycję suchych i wypadających włosów przy równoczesnym zatrzymaniu procesu łysienia lub powstawania nieestetycznych zakoli. Zabieg mezoterapii polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji leczniczych, potocznie zwanych koktajlami dla skóry. Są to trzy substancje odmładzające, rewitalizujące i regenerujące, które odżywiają i pobudzają skórę do jej odnowy. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, ponieważ wstrzykiwane substancje nie przechodzą do układu krążenia, lecz bezpośrednio do skóry w dane miejsce, tak aby substancja mogła precyzyjnie się rozprzestrzenić i poprawić jej ogólną kondycję. Zabieg mezoterapii posiada także swój specjalny rodzaj zwanym Wampirzym Liftingiem, czyli mezoterapią osoczem bogatopłytkowym. W tej metodzie nasi specjaliści wykorzystują osocze z krwii Pacjenta. Jest to zabieg praktycznie bezbolesny, jedynie może występować lekkie ukłucie w trakcie iniekcji. Dzięki temu jest on całkowicie naturalny i bezpieczny dla osób, które w szczególności są alergikami.

Jak przebiega zabieg mezoterapii?

W zabiegu mezoterapii wykorzystuje się bardzo cienką igłę, przez którą dostarczane są indywidualnie dobrane substancje lecznicze zwane koktajlami witaminowymi do skóry Pacjenta. Cały proces trwa około godziny i jest on praktycznie bezbolesny, występuje jedynie lekkie ukłucie w momencie iniekcji. Dla osób, które posiadają niski próg bólu, zawsze podajemy odpowiedni środek znieczulający w postaci kremu przynajmniej na 30 minut przed rozpoczęciem zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia podobne do małych kropelek wody tuż pod skórą i ustępują one stopniowo przez okres około 2 dni. Nie jest wymagany żaden okres rekonwalescencji, ponieważ skóra po takim zabiegu szybko dochodzi do siebie i się regeneruje. Jednakże osoby, które po raz pierwszy wykonują taki zabieg mogą spodziewać się niewielkich siniaków na skórze, które w okresie kilku dni spokojnie się wchłaniają. W takim przypadku zaleca się wykonanie zabiegu mezoterapii przed weekendem bądź innym dniem wolnym.

Efekty zabiegu mezoterapii

Po zabiegu mezoterapii możemy spodziewać się spektakularnych i w pełni zadowalających nas efektów. Przede wszystkim nasza skóra zostaje zrewitalizowana, wygładzona, a jej kolor znacznie rozświetlony i ujednolicony. Naskórek się zagęszcza oraz odpowiednio napina, dzięki temu pozbywamy się nieestetycznych zmarszczek lub innych fałd skórnych. Skóra staje się bardziej ukrwiona, włókna kolagenowe odnowione i pobudzone do remodelingu, za czym idzie młody i piękny wygląd. W przypadku zabiegu mezoterapii na włosy, możemy zauważyć znaczną poprawę ich kondycji i zagęszczenia. Dodatkowo łysienie i powstawanie zakolan zostaje definitywnie zatrzymane.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu mezoterapii oraz innych, równie spektakularnych metod odmładzania i zrewitalizowania skóry!