• English

Przed ślubem zabieg, a do ślubu bez łysiny – o mikropigmentacji medycznej

Przed ślubem zabieg, a do ślubu bez łysiny – o mikropigmentacji medycznej

Z łysieniem zmaga się wielu młodych mężczyzn.

Problem ten negatywnie wpływa na wygląd, przez co jest powodem do wstydu i nierzadko odbija się na psychice. Wyleczenie łysienia nie zawsze jest możliwe, ale istnieją metody, które skutecznie odtwarzają owłosienie. To m.in. mikropigmentacja medyczna, którą wykonujemy w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED w Katowicach. Warto pomyśleć o zabiegu przed jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, jakim jest ślub. Sprawdź, na czym polega zabieg, który pozwala czuć się pewnie w tym wyjątkowym dniu.

Czym jest łysienie?

Łysienie polega na nadmiernym traceniu włosów i częściej dotyczy mężczyzn. Istnieje wiele rodzajów łysienia, spośród których większość jest uwarunkowana genetycznie. Pozostałe odmiany schorzenia związane są z chorobami, trybem życia czy dietą. Duża część mężczyzn zaczyna tracić włosy już przed trzydziestym rokiem życia. Wielu z nich nie akceptuje takiego stanu rzeczy i poszukuje rozwiązania problemu. Niestety, nie zawsze możliwe jest powstrzymanie wypadania włosów lub całkowite wyleczenie łysienia.

Czym jest mikropigmentacja medyczna?

Mikropigmentacja medyczna, zwana też tatuażem medycznym lub makijażem medycznym, to metoda walki z efektami różnych rodzajów łysienia, między innymi łysienia plackowatego, całkowitego, androgenowego i bliznowaciejącego, gdzie dodatkowo potrzebne jest ukrycie nieestetycznych blizn. To świetne rozwiązanie dla osób z zakolami i przerzedzonym owłosieniem. Makijaż medyczny polega na wprowadzeniu w skórę głowy, za pomocą specjalnych igieł, barwnika, który imituje owłosienie. Zabiegowi znacznie częściej poddają się mężczyźni, jednak korzystają z niego także kobiety zmagające się z łysieniem lub pragnące zagęścić swoje włosy. Za pomocą mikropigmentacji medycznej można również odtworzyć brwi i zagęścić rzęsy.

Efekty mikropigmentacji

Wynikiem zabiegu jest naturalnie wyglądający efekt krótko ostrzyżonych włosów. Dzięki temu Pacjent pozbywa się nieestetycznych braków w owłosieniu. Odtworzenie owłosienia przywraca zadowolenie z wyglądu i pozwala czuć się pewnie na co dzień i w wyjątkowe dni.

Jak wygląda zabieg?

Za pomocą cienkich igieł do skóry głowy wprowadzany jest pigment. Ilość nakłuć oraz kolor barwnika dobierane są indywidualnie dla każdego Pacjenta, tak aby efekt był jak najbardziej naturalny. Możliwe, choć niekonieczne, jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

W Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED dokładamy wszelkich starań, aby Pacjent był zadowolony z rezultatów makijażu medycznego. Zabieg mikropigmentacji medycznej należy do skomplikowanych i wymaga precyzyjnej pracy specjalisty. Szacowany czas trwania zabiegu to 270 minut.

Przeciwwskazania do mikropigmentacji medycznej

Choć mikropigmentacja medyczna należy do bezpiecznych procedur, jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją przeciwwskazania do jej wykonania. Są to przede wszystkim: ciąża i okres laktacji, choroby nowotworowe, choroby skóry, m.in. łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry, trądzik, bliznowce oraz infekcje wirusowe lub bakteryjne, przyjmowanie środków o działaniu przeciwzakrzepowym, opryszczka i świeża opalenizna.  

Po zabiegu mikropigmentacji medycznej

W czasie po zabiegu (przez około 10 dni) należy pielęgnować skórę głowy ze szczególną troską. Niewskazane jest eksponowanie jej na działanie słońca i korzystanie z basenu, solarium czy sauny.

Odwiedź nasze Centrum DER-MED, umów się na zabieg mikropigmentacji medycznej i odzyskaj pewność siebie!