• English

Skuteczne usuwanie tatuażu z Q-Switch

Skuteczne usuwanie tatuażu z Q-Switch

Tatuaż jest formą ozdoby ciała, która ma na celu wyrażenie własnych poglądów, charakteru, estetyki. Co jednak zrobić, gdy rysunek na ciele zaczyna utrudniać nam życie?

Bywa że tatuaż zostaje wykonany pod wpływem impulsu w okresie młodości, a po pewnym czasie, gdy dorastamy, wzór zaczyna wydawać się ,,oklepany’’, jest przyczyną problemów ze znalezieniem pracy lub wygląda niekorzystnie ze względu na naturalne procesy starzenia skóry. Wskutek tego zaczynamy żałować, że zdecydowaliśmy się na tak widoczną ingerencję w swój wygląd. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna jest w stanie zaradzić temu problemowi i proponuje różne metody usuwania tatuażu.

Jak usunąć tatuaż?

Istnieją różne metody usuwania tatuażu – mechaniczne i laserowe. Mechaniczne polegają na ścieraniu naskórka i należą do tych zdecydowanie bardziej bolesnych i wiążących się z wysokim ryzykiem powikłań, takich jak wystąpienie bliznowców. Do tych metod zaliczamy peeling chemiczny, dermabrazję czy usuwanie chirurgiczne.

W naszym katowickim Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED proponujemy natomiast laserowe usuwanie tatuażu. Do tej pory ta metoda również wiązała się z bólem, ale współcześnie produkowane są urządzenia zmniejszające do minimum odczuwalność dyskomfortu podczas zabiegów. Taki jest właśnie laser Q-Switch Alma Harmony XL PRO, który wykorzystujemy w naszym gabinecie – nie tylko jest niezwykle skuteczny i bezpieczny, lecz także zawiera technologię chłodzącą, która niweluje dolegliwości bólowe podczas zabiegu.

Jak działa laser Q-Switch?

Alma Harmony XL PRO to platforma laserowa najnowszej generacji, która wykorzystuje technologię lasera, a właściwie fali fotoakustycznej Q-Switch. Jego innowacyjność polega na nieablacyjnym działaniu, co powoduje, że nie uszkadza naskórka, a sam zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny dla organizmu. Laser emituje krótkie impulsy światła o dużej mocy, które powodują mikrouszkodzenia, przez nie dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu oraz pobudzenia skóry do regeneracji. Ponadto, wspomniany impuls świetlny precyzyjnie skupia się w miejscu barwnika i rozbija go na mniejsze cząsteczki, a w jego miejscu pojawia się stan zapalny, który pozwala na stopniowe pozbywanie się rozbitych cząsteczek pigmentu ze skóry. Laser Q-Switch jest świetną alternatywą dla metod mechanicznych, ponieważ nie pozostawia blizn i nie wymaga okresu rekonwalescencji. W zależności od wyglądu i sposobu wykonania tatuażu – zabieg należy powtórzyć w odstępie sześcio- lub ośmiotygodniowym, ponieważ to czas, gdy rozbite cząstki pigmentu są wchłaniane, a następnie wydalane z organizmu. Warto wspomnieć, że kolor tatuażu jest tu bardzo istotny, ponieważ ciemne kolory, takie jak czerń czy szarości, są stosunkowo łatwe do usunięcia, natomiast pastele, biel, zieleń – to barwy utrudniające i spowalniające proces zabiegu usuwania tatuażu. Laser Q-Switch wnika w głębokie warstwy skóry właściwej, dzięki czemu możemy dostosować jego końcówkę do głębokości tatuażu. Ważny jest również sposób tatuowania, ponieważ do tatuażu wykonanego w profesjonalnym salonie używa się pigmentu wysokiej jakości i mocno nasyconych barw, co też sprawia, że ilość zabiegów należy zwiększyć.

Dlaczego my?

Zabieg usuwania tatuażu za pomocą lasera Q-Switch jest przeprowadzany przez naszych najlepszych specjalistów. W Centrum DER-MED używamy tylko oryginalnych urządzeń, poświadczonych aktualnymi atestami. Dzięki nim pacjenci są zadowoleni z efektów i na nowo cieszą się skórą bez widocznych ozdób, które wywoływały jedynie dyskomfort.  

Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale najlepsze rezultaty są osiągane po jego kilkukrotnym powtórzeniu.

W naszym Centrum DER-MED możemy pochwalić się konkurencyjnymi cenami dostosowanymi do jakości usług. Cena zabiegu usuwania tatuażu waha się i jest uzależniona od wielu czynników – koloru, wielkości i sposobu wykonania rysunku na ciele, dlatego najpierw konieczna jest konsultacja medyczna z naszym ekspertem.

Polecamy również inne, równie efektywne zabiegi z wykorzystaniem technologii laserowej Alma Harmony XL PRO w katowickim Centrum DER-MED.