Unikaj nieznajomych… zwłaszcza w medycynie

Unikaj nieznajomych… zwłaszcza w medycynie

„Nie bierz słodyczy od nieznajomych” – pamiętacie jak mamy do nas mówiły gdy byłyśmy, byliśmy mali? Warto tej zasady trzymać się także w dorosłym życiu.

W przedostatnim wpisie poruszyliśmy temat czym jest medycyna estetyczna „z pierwszych stron gazet plotkarskich” a czym jest ta prawdziwa. Dziś nawiążemy także do tematu medycyny, ale w kontekście bezpieczeństwa i wyboru gabinetu, w którym chcemy wykonać zabieg. Bo nieznajomy gabinet może nam przynieść więcej szkód niż estetyki.

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne, rośnie także ich dostępność. Trudno się dziwić takim trendom – możliwość „zatrzymania czasu” jest bardzo kusząca dlatego chętnie poddajemy się zabiegom medycyny estetycznej. Pamiętajmy jednak, że to nie zabieg ratujący życie i warto poświęcić kilka chwil na wybór odpowiedniego miejsca. Mamy nadzieję, że poniższy dekalog pomoże Wam wybrać odpowiednie miejsce, a zabiegi estetyczne będą przyjemnością;)

Po pierwsze – tylko lekarz

To zdanie będziemy powtarzać do upadłego jak mantrę. Dlaczego? Lekarz jest kluczem do otwarcia świata PRAWDZIWEJ medycyny estetycznej – PIĘKNEJ I TEJ, KTÓRA DAJE NATURALNY WYGLĄD. I to nie jest przesada ani nasz wymysł. Już nawet sama nazwa „medycyna estetyczna” sugeruje do kogo powinniśmy się zwrócić o wykonanie zabiegu.
W Centrum DER-MED zabiegi wykonują doświadczenie lekarze:

Po drugie – nie zatajaj

Kieruj się zasadą – lepiej podać nawet banalne (wg nas) informacje o stanie swojego zdrowia niż ukryć choroby/obawy/alergie. Pamiętajmy, że lekarz nie ma w oczach RTG ani analizatora parametrów krwi. Dlatego zawsze podczas pierwszej wizyty podaj informacje o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, wykonywanych wcześniej zabiegach. Nie ma się czego wstydzić. Tu chodzi o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo!

Zasada trzecia – wykonuj

Lekarz zleca dodatkowe badania? Świetnie! Pewnie chce mieć pewność, że zalecona terapia będzie BEZPIECZNA i skuteczna. Nie omijaj dodatkowy badań np. z krwi bo „wydaje” Ci się, że to zbędny i dodatkowy wydatek. Jeżeli badania zlecono – wykonaj.

Oczekiwania? Oczywiście! Poznaj zasadę nr 4

Każda i każdy z nas ma oczekiwania, i to nie małe, dotyczące rezultatów zabiegów medycyny estetycznej. Dlatego zawsze przedstaw je swojemu lekarzowi by nie było niejasności. Nie wszystko da się „zrobić” tak jak pacjentom się wydaje. Poproś lekarz by omówił jak to on widzi – efekty, dobór zabiegów, przebieg czy sugerowane terminy i badania. Dobrze byłoby także stworzyć plan długoterminowy i w nim określić w nim przebieg całej terapii.

Po piąte – o pieniądzach trzeba rozmawiać

Przed zabiegiem upewnij się jakie są koszty. Miej pewność, że cena Cię nie zaskoczy. Jeżeli ktoś proponuje zabiegi w „podejrzanie” niskiej lub rabat jest naprawdę bardzo wysoki warto się zastanowić dlaczego. Wierzcie nam, że sprawdzone preparaty, serwisowanie sprzętu, zakup sprzętu – kosztują. Lepiej odłożyć zabieg w czasie, odłożyć na niego pieniądze i CIESZYĆ się efektami.

Konsekwencje – to po szóste

Podpisując zgodę na zabieg nie spiesz się (ale i nie przeciągaj tego w nieskończoność 🙂 ). Zastanów się i podpisz zgodę świadomie. Masz wątpliwości – pytaj.

Konsekwencje – także po siódme

Poproś lekarza o przedstawienie przebiegu zabiegu i jego konsekwencji dla Ciebie. Im więcej się dowiesz tym będziesz spokojniejsza czy spokojniejszy.

Po ósme – higiena

Może to banał, ale warto zwrócić uwagę na warunki, w których wykonywany jest zabieg – stan sanitarny, wyposażenie gabinetu. Nigdy nie zgadzaj się na zabieg w przypadkowym gabinecie, który już na pierwszy rzut oka nie wygląda na lekarski. Sterylność i higiena są tak samo ważne przy każdym zabiegu medycznym i estetycznym.

Zasada dziewiąta – czas to efekt

Na efekty terapii antystarzeniowych lub innych poprawiających jakość skóry z reguły trzeba poczekać. To nie henna, którą nakłada kosmetolog i ona jest widoczna od razu. Tutaj skóra musi zacząć „pracować”, preparaty muszą się przyjąć i wchłonąć. Nigdy nie przerywaj zabiegów, które należy wykonać w serii. Pamiętaj także by stosować zalecenia POZABIEGOWE np. unikanie słońca, fotoprotekcja.

Ostatnie dziesiąte – nie mieszaj

Nie wykonuj równocześnie zabiegów u różnych lekarzy czy specjalistów nie informując ich o tym. Możesz przez to nie doczekać się efektów, ale i narazić się przykre konsekwencje czy powikładnia. Pamiętaj zasada druga jest naprawdę ważna.

Tak wygląda nasza mała podpowiedź w temacie medycyny estetycznej i w sumie każdego zabiegu. Życzymy POWODZENIA w wyborze gabinetu i miejsca. Pamiętajcie, że my w branży beauty mamy już 18 lat doświadczenia i wiemy jak to się „je”.