• English

Usuwanie zmian skórnych w Centrum DER-MED – poznaj najskuteczniejsze metody

Usuwanie zmian skórnych w Centrum DER-MED – poznaj najskuteczniejsze metody

Większość zmian skórnych jest sporym defektem estetycznym, powodującym dyskomfort psychiczny.

Niektóre z nich mogą także okazać się groźne. Na szczęście usuwanie zmian skórnych może być szybkie i bezpieczne. W Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED w Katowicach proponujemy dwie metody usuwania zmian skórnych: wycinanie chirurgiczne oraz zabieg laserem. Umożliwiają one skuteczne pozbycie się różnych rodzajów znamion, m.in. pieprzyków, brodawek i kurzajek. Poznaj zalety tych metod!

Zmiany skórne – rodzaje

Zmiany skórne mogą przyjmować różne postaci. Najczęściej mamy do czynienia z kurzajkami, włókniaczkami, tłuszczakami i brodawkami. Wykwity skórne mogą być łagodne lub stanowić objaw groźnej choroby, np. znamiona mogą z czasem przekształcić się w czerniaka. Kolejną różnicą jest pochodzenie, zmiany skórne pojawiają się samoistnie lub są wywołane danym czynnikiem. Ich powstawaniu sprzyja m.in. nadmierna ekspozycja skóry na słońce. W Centrum DER-MED usuwamy zmiany skórne różnego pochodzenia.

Kiedy zdecydować się na usunięcie zmiany skórnej?

Zmiany skórne usuwa się wtedy, gdy podejrzewa się, że mogą przyjąć postać zmian groźnych oraz gdy przez swoją lokalizację są narażone na częste podrażnienia (np. plecy, szyja). Na konsultację dermatologiczną powinieneś zgłosić się, gdy zmiana powoduje ból lub zmienia swoją wielkość i barwę. Lekarz specjalista stwierdzi czy zmiana jest groźna i czy konieczne jest jej usunięcie. Zmianę skórną możesz oczywiście usunąć także wtedy, gdy stanowi defekt. Jeśli zdecydujesz się zostawić zmianę, pamiętaj, że powinieneś ją obserwować i w razie jakichkolwiek zmian w jej wyglądzie, umówić się na kontrolę u specjalisty.

Jak dobrać odpowiednią metodę usunięcia zmiany?

Metoda usuwania zmiany skórnej powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju i wielkości zmiany oraz do stanu zdrowia pacjenta. W naszym Centrum DER-MED odpowiednia metoda jest dobierana podczas konsultacji poprzedzającej zabieg. Lekarz specjalista zbada zmianę i przeprowadzi z Tobą wywiad. Dzięki temu będzie mógł ocenić, czy korzystniejsze będzie chirurgiczne wycięcie zmiany czy zastosowanie zabiegu laserowego. Dodatkowo, udzieli Ci informacji o przygotowaniu do zabiegu i ewentualnych zaleceniach pozabiegowych.

Usuwanie zmian skórnych – metody chirurgiczne

Chirurgiczne usuwanie zmiany skórnej polega na jej wycięciu i zszyciu powstałej rany. Metoda jest szybka i skuteczna. W Centrum DER-MED zabieg przeprowadza doświadczony chirurg, który usuwa zmianę tak, aby powstała blizna była jak najmniej widoczna. Zabieg przeprowadzamy po podaniu znieczulenia miejscowego, a wycięta zmiana jest poddawana badaniu histopatologicznemu. Chirurgiczne usuwanie zmiany trwa od około 15 do 30 minut.

Usuwanie zmian skórnych – zabieg laserowy

Laserowe usuwanie zmian skórnych jest równie skuteczne, jednak cechuje się mniejszą inwazyjnością. Zabieg nie jest bolesny, nie wiąże się z rekonwalescencją i nie pozostawia po sobie blizn. W naszym Centrum zabieg jest wykonywany nowoczesnym laserem Scition ProFractional obsługiwanym przez doświadczonych specjalistów. Precyzyjna obsługa urządzenia to gwarancja szybkiego pozbycia się defektu. Czas usuwania zmiany laserem wynosi maksymalnie 40 minut.

Odwiedź nasze Centrum DER-MED, skorzystaj z konsultacji dermatologicznej i umów się na zabieg chirurgicznego lub laserowego usuwania zmian skórnych.