Zamykanie naczynek na twarzy i nogach

Zamykanie naczynek na twarzy i nogach

Popękane naczynko? Każdy wie jak wygląda, prawie każdy je ma, ale nie każdy wie, że jego usuniecie to dla doświadczonego specjalisty dosłownie kilka chwil!

Tak, właśnie tak! Dzięki współczesnej medycynie można się rozprawić z tym problem zarówno na twarzy jak i nogach. Te niebolesne zmiany mogą być przyczyną innych zaburzeń w przyszłości.

Popękane naczynka, pajączki na twarzy, pajączki na nogach – dlaczego je mam?

Uznaje się, że za powstawanie pękających naczynek odpowiadają w większości nasze geny. Wrażliwa skóra, zaburzenia hormonalne oraz zamiłowanie do długiego opalania bez odpowiednich filtrów też robi swoje. W przypadku nóg – dochodzą jeszcze wysokie obcasy noszone przez wiele godzin oraz siedzący tryb życia. Jak widzicie czynników wpływających na powstanie pękających naczynek jest wiele. Niestety – nie wszystkie możemy wyeliminować.

Teleangiektazje – obco brzmi, znajomo wygląda

Tak właśnie fachowo nazywa się problem z pękającymi naczynkami. Teleangiktazje występują w takim samym stopniu u kobiet jak i mężczyzn. Wiek też tutaj nie gra roli bo z tym problemem zgłaszają się do nas osoby nastoletnie oraz dojrzałe.

Pamiętajmy, że pomimo iż pęknięte naczynka nas w żaden sposób nie bolą, to mogą być początkiem trądziku różowatego na twarzy. W przypadku nóg – mogą przerodzić się w szpecące żylaki. Nie jest to więc problem tylko estetyczny, ale i zdrowotny!

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy czyli bezpieczne i skuteczne rozwiązanie problemu

Zakrywanie naczynek na twarzy dużą ilością pudru czy podkładu nie jest rozwiązaniem. Ba! Nie zawsze jest możliwe. Czasem naczynka tworzą taką „sieć”, że makijaż w rozsądniej (nie maska) ilości ich nie przykryje. „Co robić?” – tak często pytają nas pacjenci?

U nas, w Centrum DER-MED, wszystko zaczyna się od konsultacji lekarskiej. Specjalista laseroterapii ogląda zmiany i decyduje o przebiegu terapii. Z osiemnastoletniego już doświadczenia wiemy, że na popękane naczynka najlepsze są lasery. A obecnie Alma Harmony XL PRO. Ta najnowsza, multifunkcyjna platforma laserowa pozwala szybko i bezpiecznie zamknąć popękane naczynka. W zależności od ich głębokości dobierana jest moc lasera by zabieg była jak najbardziej skuteczny, ale i w pełni bezpieczny.

Zamykanie naczynek laserem – jak to działa?

Głowica lasera Alma Harmony XL PRO wytwarza wiązkę światła o specjalnej długości powodując miejscowy, kontrolowany stan zapalny. W konsekwencji pęknięte naczynko zostaje zrośnięte. A my przestajemy je widzieć. Głowica emituje specjalną czerwoną plamkę, która pozwala lekarzowi naprowadzić wiązkę dokładnie w konkretne naczynko. Dzięki temu zabieg zamykania naczynek jest bardzo precyzyjny i daje możliwość zamknięcia pojedynczego naczynka.

W zależności od ilości zmian procedura trwa od kilku do maksymalnie 30 minut.

Zamykanie naczynek – czy to boli?

To chyba jedno z najczęstszych pytań. Wszak nie ma się co dziwić bo nikt z nas nie lubi bolesnych zabiegów. Dlatego głowica lasera Alma Harmony XL PRO została wyposażona w końcówkę chłodzącą. Chłodzenie skóry bardzo podnosi komfort zabiegu oraz zmniejsza ewentualne przykre odczucia.

Co po zabiegu?

Unikanie słońca, unikanie słońca i jeszcze raz unikanie słońca oraz mocna protekcja w postaci kremu z filtrem 50 SPF. To naprawdę bardzo ważne przy zabiegach laserowych. Nie można także brać żadnych leków światłouczulających oraz wykonywać nadmiernego wysiłku.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach – też się da!

Jeżeli nie jest jeszcze za późno i zmiany na nogach nadal są „tylko pajączkami” także sięgamy po laser Alma Harmony XL PRO. Analogicznie jest w przypadku twarzy ilość zabiegów, parametry zabiegu dobiera indywidualnie lekarz. Gdy na terapię laserową jest już za późno i mamy do czynienia z żylakami lekarz pokieruje nas do chirurga na zabieg skleroterapii. Ale o tym w kolejnym wpisie! Bądźcie czujni☺