• English

Zaoszczędź czas z makijażem trwałym!

Zaoszczędź czas z makijażem trwałym!

Malowanie twarzy pochłania 10, 15 bądź więcej minut Twojej codziennej pielęgnacji.

To czasochłonne, lecz także nie zawsze się udaje, przez co wychodzimy z domu kompletnie niezadowolone. Ładny makijaż, czyli taki, który w odpowiedni sposób uwydatni nasze atuty, a nie niedoskonałości, wymaga precyzji i nie lada umiejętności. Warto więc zaoszczędzić na czasie i dowiedzieć się więcej na temat tej innowacyjnej metody makijażu permanentnego, który wykonujemy w naszym Centrum DER-MED w Katowicach.

Co to jest makijaż trwały?

Makijaż trwały, zwany inaczej permanentnym, wykorzystuje się do maskowania niedoskonałości skóry. Jest odpowiednikiem naturalnego makijażu dziennego, który codziennie nakładamy na twarz. Wykonuje się go również po to, aby podkreślić wybrane przez Pacjenta atuty twarzy, takie jak oczy, usta lub brwi. W przypadku ust, jeśli nie mają symetrycznego kształtu, są za małe lub chcesz wzmocnić ich kolor, na oko zaś nakładamy czarną kreskę tuż nad rzęsami. Najważniejsze jest jednak to, że makijażu trwałego nie trzeba nakładać codziennie rano przed wyjściem, wystarczy zabieg, a problem ze zmywaniem i ponownym malowaniem zostaje zażegnany. Podczas mycia twarzy wodą makijaż nie ulegnie zniszczeniu ani rozmazaniu.

Jak wygląda zabieg?

Zapewne proces zabiegu kojarzy Ci się z tatuowaniem skóry, istnieje jednak zasadnicza różnica. Podczas nakładania makijażu permanentnego wprowadza się barwnik, kilkakrotnie nakłuwając skórę, a następnie precyzyjnie ,,wdrapuje się” go igłą o szybkich obrotach. Stosuje się przy tym urządzenie, jakim jest aparat igłowy, i naturalnego pochodzenia pigmenty, dzięki którym od razu wyeliminowane zostają jakiekolwiek zmiany skórne w postaci alergii czy zapalenia. Tusz nie zawiera także żadnych substancji toksycznych. Na początku konieczne jest wprowadzenie znieczulenia w obrębie ust i powiek, jeśli linergistka będzie nad nimi pracowała, w przypadku brwi nie jest to potrzebne. Od razu po zabiegu Pacjent otrzymuje od nas chłodzące kompresy, które ,,uspokoją’’ zmienione miejsce.

Efekty zabiegu

Przede wszystkim dzięki niemu zawsze będziesz wyglądać pięknie. Na basenie, po ciężkiej nocy, w pracy, na randce. W każdej z tych sytuacji lub wielu innych makijaż codziennie będzie w tak samo dobrej kondycji i nie pojawi się żadna potrzeba jego poprawienia. W naszym Centrum DER-MED mamy wykwalifikowane linergistki, które dysponują umiejętnościami technicznymi, ale i estetycznymi, które są niezbędne do wykonywania tejże czynności. Przed zabiegiem Pacjent wybiera się na konsultację, podczas której dobierze odpowiedni makijaż trwały do swojego typu urody. Nasze specjalistki podchodzą do każdego indywidualnie, w precyzyjny sposób dobierając nasycenie i jakość makijażu do wyglądu zewnętrznego, w tym konturów twarzy.

Dla kogo zabieg makijażu trwałego?

Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, które nie chcą tracić czasu na malowanie się i pragną w naturalny sposób zatuszować swoje niedoskonałości bądź podkreślić urodę. Jeśli uprawiasz sporty wodne, planujesz długi pobyt w sanatorium czy wyjeżdżasz na urlop, również jest to zabieg dla Ciebie. Makijaż nie rozmaże się pod wpływem wody ani nie zetrze, problem z poprawkami czy brakiem czasu zostaje zażegnany. Jeśli borykasz się z brakiem brwi czy rzęs z powodu chemioterapii, precyzyjnie domalujemy to, czego brakuje, dopóki nie urosną nowe. Zaś jeśli jesteś alergikiem i wszelki kosmetyk doprowadza Cię do łez, to w także naturalny sposób pozbędziemy się Twojego problemu, gdyż tusz wprowadzany do skóry podczas zabiegu nie zawiera żadnych substancji alergizujących i jest w stu procentach naturalny.

Więcej informacji na temat zabiegu makijażu trwałego przeczytasz na naszej stronie internetowej https://katowice.dermed.pl/. Zapraszamy!