Centrum DER-MED Facebook Instagram

Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych Katowice

Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych Katowice

Zabieg w kategoriach:

Dermatologia i dermatochirurgia Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych Katowice

Małe, większe, na ręce, udzie czy twarzy wymagają usunięcia gdy zagrażają naszemu zdrowiu lub życiu. Pieprzyki, bo o nich mowa, należy bacznie obserwować, a gdy tylko coś się dzieje – umówić się do chirurga po diagnozę. Najczęściej jest nią usunięcie zmiany skórnej. Taki zabieg ma na celu ochronę naszego zdrowia, a czasem i życia. Czasem niewinnie wyglądająca zmiana może być zmianą nowotworową.

Bardzo ważne jest, że chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej pozwala ją wysłać na badanie histopatologiczne, które da nam informacje o charakterze i rodzaju zmiany.

Usuwanie zmian skórnych wykonujemy w Katowicach, w Centrum DER-MED. Zapraszamy!

Poznaj szczegóły

Celem zabiegu jest usunięcie niepokojącej zmiany skórnej występującej w obrębie twarzy czy ciała. Pamiętajmy, że zmiana taka może mieć charakter złośliwy dlatego ważne jest by zabieg wykonać w jak najszybciej, a nie odkładać go. Szybkie wycięcie zmiany może uratować nasze zdrowie lub nawet życie.

Dlatego też nasz chirurg sprawnie usuwa je z zachowaniem odpowiedniego marginesu za pomoc skalpela. Dodatkowo nasi chirurdzy zawsze starają się tak używać skalpela by ślad po usunięciu był jak najmniejszy.

Czas trwania jednego zabiegu

30 min.

Zalecana ilość zabiegów

Jeden.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Centrum DER-MED

Zalety

  • Całkowite usunięcie zmiany skórnej wraz z odpowiednim marginesem.
  • Możliwość zbadania usuniętego wycinka tzw. badanie histopatologiczne wraz z oceną charakteru danej zmiany.

Efekty

  • Usunięcie zmiany z okolicy twarzy czy na ciele.

Wskazania

  • Niepokojące zmiany barwnikowe na twarzy i ciele.
  • Niepokojące zmiany skórne na twarzy i ciele.
  • Względy estetyczne.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja chirurgiczna

Podczas konsultacji lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Następnie ogląda zmianę skórną oraz przedstawia plan terapii.

Zanim lekarz przystąpi do usuwania zmiany skórnej, podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe. Następnie za pomocą sterylnych narzędzi usuwa zmianę oraz zakłada szwy.

Podczas wizyty kontrolnej z pacjentem lekarz zdejmuje szwy oraz ocenia proces gojenia się rany.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg usuwania zmian skórnych nie wymaga specjalnego przygotowania. Ważne jest jednak szybkie umówienie w przypadku niepokojącej zmiany skórnej oraz stała kontrola pieprzyków np. u dermatologa i badanie ich. Najdokładniejsze badanie umożliwia wideodermatoskopia.

Miejsce wykonywania zabiegu

Zmiany skórne usuwamy skalpelem w gabinecie chirurgicznym w Katowicach.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Każde usunięcie zmiany skórnej wykonywane jest przez doświadczonego chirurga. Lekarz potrafi nie tylko prawidłowo usunąć zmianę z zachowaniem marginesu czyli w całości, ale i ładnie założyć szwy by ślad był jak najmniejszy.

Jakość

O wysokiej jakości chirurgicznego usunięcia zmian skórnych decyduje nie tylko prawidłowe wykonanie zabiegu, ale i estetyka. Nasi chirurdzy tak dokonują usunięcia zmian skórnych by ślad był możliwie jak najmniej widoczny.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Czas rekonwalescencji po zabiegu jest uzależniony od wielkości usuniętej zmiany skórnej. Po zabiegu nie należy uciskać zszytej rany ani moczyć.

Czy usunięcie zmiany boli?

Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zmiany usuwa lekarz chirurg.

Podczas zabiegu lekarz wycina całą zmianę skórną wraz z małą ilością okalającej ją zdrowej tkanki. Takie podejście daje pewność, że nie została w skórze żadna część zmiany.

Cena
Chirurgiczne usunięcie pojedynczej zmiany skórnej na twarzy 400 - 600
Chirurgiczne usunięcie pojedynczej zmiany skórnej na ciele 350 - 600 Cena obejmuje konsultację kontrolną połączone z usunięciem szwów.
Konsultacja chirurgiczna do usunięcia zmiany Połączona z zabiegiem w tym samym dniu. Usługa bezpłatna
Konsultacja chirurgiczna do usunięcia zmiany Samodzielna. 180
Badanie histopatologiczne - jeden blok 80 Każdy kolejny blok - 60 zł. Ilość bloków zależna jest od indywidualnych cech wycinka. Decyduje o niej diagnosta wykonujący badanie. Badanie musi zostać przeprowadzone dokładnie.

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2021 Centrum DER-MED Katowice