Centrum DER-MED Facebook Instagram

Laserowa labioplastyka – korekcja wielkości warg sromowych Katowice

Laserowa labioplastyka – korekcja wielkości warg sromowych Katowice

Zabieg w kategoriach:

Ginekologia estetyczna Laserowa labioplastyka – korekcja wielkości warg sromowych Katowice

Przerost warg sromowych mniejszych czy ich deformacja podczas trudnego porodu wiąże się z dyskomfortem, bólem, częstszymi infekcjami, a także obniżeniem komfortu intymnego wielu kobiet.

Kwestie związane ze zdrowiem intymny przez wiele kobiet traktowane są jako tabu. Nie powinno tak być. Dzięki rozwojowi medycyny wiele problemów intymnych czy niedogodności można rozwiązać. Skuteczne zabiegi laserowe stosowane są w ginekologii estetycznej od wielu lat. Jednym z nich jest labioplastyka laserowa. Zabieg dedykowany jest kobietom, które borykają się z przerostem warg sromowych. Ten jednorazowy zabieg pozwala odzyskać komfort intymny podczas zbliżeń, ale także podnosi samoocenę. Z labioplastyki laserowej korzystały już tysiące kobiet i zgodnie twierdzą, że zabieg jest po porostu skuteczny i bezpieczny.

Poznaj szczegóły

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, polegający na korekcie kształtu warg sromowych. Wskazaniem do wykonania labioplastyki jest dyskomfort wynikający z przerostu warg sromowych, jaki rzutuje zarówno na jakość intymnej sfery życia, jak i na całościową samoocenę. Zbyt duże wargi sromowe utrudniają uprawianie sportów, są przyczyną infekcji, otarć czy braku zadowolenia ze swojej strefy intymnej.

W Centrum DER-MED zabieg wykonujemy laserem MonaLisa Touch. Jest to laser dedykowany dla zabiegów ginekologii estetycznej. Podczas zabiegu lekarz zmniejsza wargi nadając im ładny kształt. Ginekolog może także wyrównać asymetrię. Następnie zakładane są małe szewki, które ściągamy najczęściej po 7 dniach na kontroli.

Czas trwania jednego zabiegu

90 min.

Zalecana ilość zabiegów

Jeden. Zabieg daje trwały efekt.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Centrum DER-MED

Zalety

 • Labioplastykę jest zabiegiem, który daje trwały efekt.
 • Zabiegi laserowe są dużo mniej inwazyjne niż te chirurgiczne. Tkanka łatwiej się goi, krwawienie jest dużo mniejsze.
 • Zabieg wykonuje doświadczony lekarz ginekolog.
 • Po zabiegu pacjentka nie jest hospitalizowana, udaje się do domu.
 • Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekty

 • Zmniejszenie wielkości warg sromowych mniejszych.
 • Usunięcie asymetrii.
 • Nadanie wargom sromowym ładnego, pożądanego kształtu.
 • Zwiększenie zadowolenia z życia seksualnego.
 • Podniesienie samooceny pacjentki.
 • Brak bólu czy otarć podczas aktywności fizycznej.

Wskazania

 • Przerost warg sromowych mniejszych.
 • Asymetria warg sromowych mniejszych.
 • Deformacja warg sromowych w wyniku porodu.
 • Nawracające infekcje, pogorszenie jakości życia seksualnego, dyskomfort psychiczny i fizyczny.
 • Trudności z utrzymaniem higieny.

Główne przeciwwskazania

 • Choroby nowotworowe.
 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Miesiączka.
 • Infekcje dróg rodnych oraz niezdiagnozowane krwawienia.
 • Nieuregulowana cukrzyca.
 • Nadciśnienie tętnicze.
 • Nierealne oczekiwania wobec efektów zabiegów lub brak medycznych wskazań do zabiegu.
 • Nieleczona, niekontrolowana nerwica.
 • Skłonność do bliznowców.
 • Nieprawidłowy wynik badań zleconych przed zabiegiem i/lub cytologii.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja ginekologiczna

Konsultacja ginekologiczna jest niezbędną do wykonania każdego zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej, w tym labioplastyki. Lekarz ginekolog kwalifikuje pacjentkę do laserowej labioplastyki, wyklucza przeciwwskazania, a także objaśnia poszczególne etapy zabiegu. Jest to moment na zadawanie pytań oraz szczerą rozmowę miedzy pacjentem a lekarzem.

Przed wykonaniem zabiegu pacjentka jest miejscowo znieczulana. Następnie wykonywany jest zabieg. Za pomocą specjalnej końcówki lasera MonaLisa Touch lekarz zmniejsza wargi sromowe nadając im symetryczny kształt. Następnie zakładane są szfy. Po zabiegu pacjentka odpoczywa w pokoju pozabiegowym pod opieką doświadczonego personelu medycznego. Następnie udaje się do domu z pomocą osoby towarzyszącej.

Konsultacja kontrolna najczęściej odbywa 7 dni po zabiegu labioplastyki. Jednak lekarz może zadecydować inaczej. Podczas kontroli usuwane są szewki oraz ginekolog ocenia proces gojenia się warg.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Podczas konsultacji lekarz omówi dokładnie przebieg zabiegu i zleci badania, które pacjentka musi wykonać. Są to badania laboratoryjne (z krwi) oraz cytologia (możliwość pobrania podczas konsultacji).

Miejsce wykonywania zabiegu

Labioplastykę laserową wykonujemy w specjalnie przygotowanym gabinecie zabiegowym.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Labioplastyka laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, przede wszystkim dlatego, że stanowi metodę mało inwazyjną. Zabieg MonaLisa Touch umożliwia poprawę wielkości oraz kształtu warg sromowych bez użycia skalpela, w trybie ambulatoryjnym, co przekłada się na większy komfort odczuwany w trakcie zabiegu oraz szybszą regenerację tkanek. Warto także zaznaczyć, że bezpieczeństwo zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz ginekolog.

Jakość

W Centrum DER-MED jakość oraz bezpieczeństwo to dwa kluczowe słowa. W przypadku labioplastyki laserowej jest tak samo. Nasi lekarze wykonują zabieg z niezwykłą starannością i delikatnością dbając o komfort psychiczny pacjentki.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Labioplastyka laserowa wiąże się z relatywnie niedługim okresem rekonwalescencji. Dzięki małoinwazyjnej technice terapeutycznej sprawnie wraca się do pełnej aktywności. Okres pozabiegowy nie wymaga rezygnacji z wszystkich codziennych obowiązków. Ważne jest by dbać o miejsca intymne wg wskazań lekarza. Wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna przez 5-6 tygodni lub przez okres jak zaleci lekarz.

Który zabieg jest lepszy - labioplastyka laserowa czy chirurgiczna?

Efektywność obu zabiegów jest bardzo podobna. Nie można powiedzieć, że któryś z nich jest lepszy, skuteczniejszy, ponieważ są to całkiem odmiennie procedury zabiegowe. Labioplastyka laserowa jest co prawda mniej inwazyjna, szybsza, bezpieczniejsza i nie wymaga pobytu w szpitalu, aczkolwiek o tym, który zabieg należy wykonać powinien zadecydować lekarz oceniający problem pacjenta i jego ogólną kondycję zdrowotną.

Tak, labioplastyka laserowa uznawana jest za metodę bezpieczną. Terapia obejmuje jedynie część tkanek skóry, nie naruszając przy tym powierzchni ani struktur sąsiadujących. Ingerencja medyczna jest ograniczona do minimum, dzięki czemu wyraźnia skraca się okres rekonwalescencji. Powikłania po labioplastyce zdarzają się bardzo rzadko.
Procedura zabiegowa MonaLisa Touch została potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Ponadto poczucie bezpieczeństwa wzmacnia fakt, że w Centrum DER-MED zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów.

Labioplastyka laserowa jest zabiegiem przeprowadzanym w sposób bardzo komfortowy. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, a personel medycznym czuwa nad pacjentem, dbając o jego komfort psychiczny. Samopoczucie po zabiegu jest zazwyczaj dobre, a w razie wystąpienia objawów pozabiegowych wystarczające okazują się ogólnodostępne leki przeciwbólowe.

Cena
Zabieg labioplastyki laserowej 3590 Cena zawiera konsultacje kontrolną po zabiegu.
Konsultacja lekarska do zabiegu labioplastyki 200
Konsultacja lekarska do zabiegu wraz z pobraniem cytologii 250

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2022 Centrum DER-MED Katowice