Centrum DER-MED Facebook Instagram

Plasma Complex – odmładzająca moc komórek macierzystych Katowice

Plasma Complex – odmładzająca moc komórek macierzystych Katowice

Zabieg w kategoriach:

Medycyna estetyczna Plasma Complex – odmładzająca moc komórek macierzystych Katowice

Nieustannie poszukujemy skutecznych i sprawdzonych metod, które pozwolą odmłodzić skórę, poprawić komfort życia i wygląd. Rozwój medycyny oraz technologii dał nam możliwość pozyskania w warunkach ambulatoryjnych cennych substancji z krwi pacjenta czyli tzw. materiału autologicznego. Materiał autologiczny umożliwia lekarzom przeprowadzanie terapii anti-aging, regeneracyjnej z wykorzystaniem 100% naturalnych preparatów. Przykładem takich zabiegów jest właśnie Plasma Complex. Na czym dokładnie polega zabieg i jakie efekty pozwala uzyskać Plasma Complex? Przeczytaj poniższy wpis i poznaj szczegóły.

Zapraszamy do Centrum DER-MED Katowice na zabieg Plasma Complex, który wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

Poznaj szczegóły

Plasma Complex to rewolucyjna metoda odmładzania, poprawy wyglądu skóry, która jest w 100% naturalna, a tym samym hipoalergiczna. Do zabiegu wykorzystuje się pozyskiwane z krwi pacjenta dwa rodzaje fibryny bogatopłytkowej. Pierwsza to tzw. I-PRF fibryna komórkowa. Co wyróżnia ten rodzaj fibryny? Fibryna komórkowa, to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regeneracji. Drugi rodzaj fibryny - S-PRF fibryna strukturalna czyli trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Odgrywa istotną rolę jako nośnik dla m.in.: komórek macierzystych, czynników wzrostu. Jak przebiega podanie Plasma Complex? Działanie fibryny można podzielić na trzy etapy:
PIERWSZY - STYMULACJA czyli pobudzenie procesu namnażania się komórek, które niezbędne są do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka i naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek strukturalnych.
DRUGI - REGENERACJA czyli przebudowa tkanki skórnej oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Kolagen przywraca skórze elastyczność, sprężystość i napięcie. Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiadają za dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej.
TRZECI - ODMŁODZENIE czyli odbudowa prawidłowej struktury skóry poprzez właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Spowalniamy proces starzenia się skóry. Skóra staje się napięta, sprężysta, odżywiona i nawilżona.
EFEKT - efektem tego procesu jest odmłodzona, przebudowana i wzmocniona skóra na obszarze zabiegowym.

Zalecana ilość zabiegów

Seria. Trzy zabiegi w odstępach 3-4 tygodniowych lub wg wskazań lekarza.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Plasma Complex – odmładzająca moc komórek macierzystych Katowice

Centrum DER-MED

Zalety

 • 100% naturalna metoda, która nie powoduje ryzyka alergii.
 • Alternatywa dla wypełniacza.
 • Zabieg jest niezwykle bezpieczny.
 • Brak podrażnień.

Efekty

 • Redukcja zmarszczek.
 • Wzmocnienie naskórka oraz skóry właściwej.
 • Poprawa napięcia oraz zniwelowanie wiotkości.
 • Wypełnienie blizn.
 • Wygładzenie skóry.

Wskazania

 • Terapia anti-anging
 • Po zabiegach laserowych w celu przyspieszenia procesu regeneracji i gojenia tkanki skórnej.

Główne przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią.
 • Choroba nowotworowa.
 • Infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Pobranie krwi pacjenta

Lekarz pobiera niewielką ilość krwi w celu uzyskania fibryny. Próbka z krwią zostaje umieszczona w specjalnej wirówce medycznej.

Zabieg właściwy zaczyna się od podania w obszar zabiegowy fibryny strukturalnej by przygotować wspomniany wyżej stelaż fibrynowy. Samo podanie fibryny przypomina mezoterapię czyli podanie preparatu cienką igłą w wybrane miejsca na wybranym obszarze.

Ponownie pobieramy niewielką ilość krwi i następnie ją odwirowujemy. Z odwirowanej próbki pobieramy fibrynę komórkową.

To już ostatni etap zabiegu Plasma Complex. Lekarz podaje fibrynę komórkową, która zawiera komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu czyli to co jest najcenniejsze dla naszej skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg Plasma Complex nie wymaga przygotowania.

Miejsce wykonywania zabiegu

Gabinet medycyny estetycznej w Katowicach.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Katowice

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Plasma Complex polega na podaniu w obszar zabiegowy preparatu uzyskanego z krwi pacjenta. Jest to materiał w 100% naturalny i hipoalergiczny. Dodatkowo nad przebiegiem zabiegu czuwa doświadczony lekarz.

Jak wysoka jest skuteczność zabiegu Plasma Complex?

Zabieg Plasma Complex to idelane rozwiązanie dla osób szukających naturalnych rozwiązań. Co to oznacza w praktyce? Plasma Compex to nie wypełniacz czy koktail do mezoterapii. To uzyskane z krwi pacjenta czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste. Ich celem jest stymulacja, regeneracja i odnowienie tkanki skórnej. Zabieg wykonujemy w ramach terapii anti-aging czyli w celu odmłodzenia i wzmocnienia skóry. Plasma Complex daje widoczne efekty terapeutyczne. Dodatkowo jest w 100 proc. hipolaergiczna.

Cena
Plasma Complex 1090
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Katowice